بیش از 10 هزار دانش آموز در خراسان شمالی نیازمند هستند

بجنورد- ایرنا- مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: بیش از 10 هزار دانش آموز در این استان نیازمند هستند، به این معنا که 10 تا 12 درصد از دانش آموزان با مشکلات مالی درگیر اند و این در حالی است که تنها شش هزار نفر تحت پوشش این نهاد هستند.

به گزارش ایرنا عباس اهرابی در مراسم جشن عاطفه ها، میزان کمک های مردمی در جشن عاطفه در سال گذشته را هفت ملیارد ریال عنوان کرد و افزود: امسال برای تامین لوازم مورد نیاز دانش آموزان تحت پوشش مانند پوشاک و نوشت ابزار 20 میلیارد ریال نیاز است که امیدواریم با کمک های خیران این مهم محقق شود.
اهرابی گفت: اکنون 2هزار و 200 پک نوشت و افزار هم توسط کمک های خیران در بین دانش آموزان نیازمند استان توزیع شده است.
وی از خیران استان و تمام مردم درخواست کرد که همت خود را در زمینه کمک به دانش آموزان نیازمند افزایش دهند تا دانش آموزی با کفش عاریه ای و یا لباس مندرس وارد مدرسه نشود.
اهرابی با بیان اینکه جشن عاطفه ها امسال در 2 مرحله در روزهای 23 و 24 شهریورماه برگزار می شود گفت: امروز این جشن در میادین اصلی به صورت ملی در حال برگزاری است و 24 شهریورماه در مصلی امام خمینی (ره) سطح استان برگزار خواهد شد.
اهرابی خاطرنشان کرد: هفدهم مهر ماه جاری نیز جشن احسان و نیکوکاری با حضور انجمن اولیاء در سطح آموزشگاه های خراسان شمالی برگزار می شود.
در خراسان شمالی 162 هزار دانش آموز در 2 هزار آموزشگاه تحصیل می کنند.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
ع/ 6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال