نفرات برتر مسابقات پهلوانی کشور در بخش مهارت های فردی مشخص شدند

کرمانشاه- ایرنا- رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان کرمانشاه، از مشخص شدن نفرات برتر مسابقات پهلوانی کشور (گرامیداشت شهیدان ریزوندی و شهبازی) در بخش مهارت های فردی خبر داد.

سالار احمد زاده روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در رشته کباده حامد عباسی از استان همدان موفق شد در رده سنی 19 تا 31 سال عنوان قهرمانی را از آن خود کند.
وی یادآوری کرد: در این رشته و در رده سنی 31 تا 40 سال سیدمحسن جوادی از استان فارس توانست قهرمان شود.
احمد زاده گفت: در رشته کباده و در هر 2 رده سنی هیچ کدام از ورزشکاران موفق به کسب مقام های دوم و سوم نشدند.
رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان کرمانشاه ادامه داد: در رشته سنگ و در رده سنی 19 تا 31 سال جواد زارع شاهی از استان یزد توانست مقام قهرمانی را بدست آورد.
وی افزود: صادق رهنما از استان کرمانشاه و افراسیاب صالحی از استان کرمان نیز مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
احمد زاده در خصوص رقابت های رشته سنگ رده سنی 31 تا 40 سال نیز گفت: علیرضا گلشیرازی از استان اصفهان قهرمان شد و جواد فرخی از استان فارس توانست بر روی سکوی دوم قرار بگیرد، ضمن اینکه دیگر ورزشکاران شرکت کننده موفق به کسب مقام سوم نشدند.
رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان کرمانشاه ادامه داد: در رقابت های رشته میل بازی که در رده سنی 31 تا 40 سال برگزار شد، ابوالفضل طاووسی از استان اصفهان مقام قهرمانی را کسب کرد.
وی افزود: طاها بهارمست از کردستان نیز مقام نایب قهرمانی را بدست آورد و دیگر ورزشکاران شرکت کننده در این رشته با توجه به عدم دست یابی به امتیازات لازم از کسب مقام سوم بازماندند.
احمد زاده ادامه داد: رقابت های کشتی پهلوانی در اوزان 60 کیلوگرم، 70 کیلو، 80 کیلو، 90 کیلو و 90+ کیلوگرم نیز امروز (پنجشنبه) برگزار می شود.
وی در پایان گفت: رقابت های پهلوانی کشور با حضور ورزشکارانی از استان های مختلف کشور در سرسرای شهید شهبازی شهرستان اسلام آبادغرب امشب پایان می یابد.
شهید 'داریوش ریزوندی' از ورزشکاران کرمانشاهی رشته کشتی به عنوان شهید شاخص ورزش کشور در سال 1396 انتخاب شده و قرار است مهرماه امسال یادواره این شهید والامقام با حضور مسئولان کشوری و استانی در زادگاهش واقع در اسلام آبادغرب برگزار شود.
شهید ریزوندی که در مسابقاتی نظیر آموزشگاه های کشور و رقابت های خانه کارگر مقام اول را کسب و در رقابت های بین المللی جام جهان پهلوان تختی نیز به عضویت تیم ملی درآمده بود، دهم مهر 1361 در منطقه سومار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهید محمود شهبازی از شهدای شهرستان اسلام آباد غرب نیز در سالهای 1356، 1357 و 1360 در رقابت های جام جهان پهلوان تختی موفق به کسب مقام شد.
وی که همراه همیشگی شهید ریزوندی بود در پاییز سال 1361 و در عملیات مسلم بن عقیل هنگامی که نارنجک بعثیون وسط رزمندگان پرتاب شد، برای در امان ماندن دیگران خود را به روی آن پرتاب کرد و به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
شهرستان اسلام آبادغرب در 50 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال