برگزاری آیین تجلیل از سینماگران انجمن سینمای جوان اصفهان

اصفهان- ایرنا-آیین نکوداشت روز ملی سینما به همت انجمن سینمای جوان اصفهان به همراه تجلیل از سینما گران فعال این انجمن شامگاه چهارشنبه در هنرستان هنرهای زیبای پسران اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم سید محمد طباطبایی رئیس انجمن سینمای جوان اصفهان آخرین افتخار این انجمن را کسب جایزه بهترین فیلم در بخش 'Short Film Theme Childhood' سومین جشنواره بین المللی آتلانتیک کلمبیا برای فیلم «پل» ساخته 'امین قشقاییان'دانش آموختۀ انجمن سینمای جوان اصفهان عنوان کرد.
وی افزود: این فیلم در بیست و هشتمین جشنوارۀ بین المللی فیلم کودک و نوجوان تولید و ساخته شد و توانست به این موفقیت دست یابد.
وی با گرامیداشت مرحوم زاون قوکاسیان از کارشناسان سینمای استان و کشور گفت: وقتی در جشنوارۀ بیست و هفتم از زاون تقدیر شد او پشت تریبون رفت و گفت: آرزو می کنم که فیلمسازان اصفهانی برای اصفهان فیلم بسازند و یکسال بعد این آرزو محقق شد و ما سه سال است که این رویه را ادامه داده ایم.
وی گفت: دانه ای که مرحوم زاون کاشت ما آبیاری کردیم و اکنون با همت همۀ فعالان به یک درخت تنومند بدل شده است.
مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان نیز دراین مراسم گفت: یکی از دغدغه های تیم جدید شهرداری توسعۀ فرهنگی است و در این راستا حرکت خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه مسالۀ توسعۀ فرهنگی مزیت مطلق ماست گفت: معتقد هستیم که توسعۀ فرهنگی بدون سینما، تئاتر و موسیقی رقم نخواهد خورد و جامعه ای که برای کتابخوانی وقت ندارد تنها می تواند از طریق سینما رشد کند.
عضو کمیسیون فرهنگی و سخنگوی شورای شهر اصفهان با بیان اینکه اگر کتاب و سینما در جامعه ای رواج نداشته باشد چیزی از آن جامعه باقی نخواهد ماند افزود: جامعۀ بدون فیلم جامعۀ بدون داستان است و جامعۀ بدون داستان جامعۀ بدون تخیل خلاق و جامعۀ بی تخیل خلاق نیز جامعه ای است که حرفش بی معنا و ارزش و ثمر است.
مقدری با بیان اینکه جلساتی را برای حل معضلات سینمای استان با مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کرده ایم اظهار کرد: از اهالی سینما تقاضا دارم که ما را نه تنها به عنوان نمایندۀ مردم در شورای شهر بلکه به عنوان نمایندۀ صنفی خودشان بدانند.
وی تصریح کرد: اصفهان یک برند جهانی است و در شهری که جشنوارۀ بین المللی فیلم و کودک و نوجوان برگزار می شود باید زیر ساخت های جهانی نیز وجود داشته باشد زیرا نگاه یک هفته ای به جشنواره ظلمی بزرگ به سینمای کودک است .
در این مراسم از فرشاد احمدی دستگردی، مدرس و فیلم‌ساز سینمای مستند و کوتاه اصفهان، حسین شجاعی منش، مدرس و عکاس اصفهانی تجلیل شد.
همچنین در این مراسم ازپوستر فیلم کوتاه «سفید کمرنگ» به کارگردانی غلامرضا جعفری و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان اصفهان و دومین شماره «کادر»، فصلنامه تخصصی کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان رونمایی شد.
گ/8114/ 6994 خبرنگار: امیرحسین اکبری- دریافت کننده:آرزو فلاح - انتشار : عمادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال