جشن عاطفه ها در هرمزگان آغاز شد

بندرعباس - ایرنا - مرحله نخست جشن عاطفه ها در آستانه شروع سال تحصیلی (96-97) با شعار «مهر در انتظار همدلی» امروز پنجشنبه در 36 پایگاه جمع آوری کمک های مردمی و تمامی نهادهای کمیته امداد در سراسر استان هرمزگان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان در حاشیه برپایی این جشن گفت: مرحله نخست جشن عاطفه ها امروز 23 شهریور ویژه عموم و جمعه 24 شهریور در مصلی های نماز جمعه برگزار می شود و مرحله دوم آن نیز مهرماه امسال بین دانش آموزان در مدرسه ها انجام می شود.
وی بیان داشت: با کمک مردم نیکوکار و خیر اجازه ندهیم دانش آموزی به علت فقر و نبود توان مالی از تحصیل باز بماند.
مدیر کل کمیته امداد هرمزگان اظهار کرد: 2 پویش خودجوش مردمی «کیف مهربانی» و «سبد مهر امام سجاد(ع)» در جشن عاطفه های امسال مشارکت فعال خواهند داشت.
الهیاری ادامه داد: تا کنون پنج هزار و 500 سبد مهر امام سجاد (ع) شامل کیف، نوشت افزار و دفتر با همکاری دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) جمع آوری و اول مهر بین دانش آموزان نیازمند توزیع می شود.
وی گفت: با یاری خیران تلاش داریم فرهنگ انفاق و نیکوکاری را در جامعه تقویت و ترویج کنیم تا بتوانیم حمایت ‌های بیشتری به دانش‌آموزان نیازمند جامعه ارائه دهیم.
این مسئول یاد آورشد: حدود 25 هزار دانش آموز نیاز در استان هستند که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند که امیدواریم بتوانیم با کمک های مردمی در جشن عاطفه ها به این افراد نیز کمک کنیم.
گفتنی است حدود 11 هزار دانش آموز و چهار هزار دانشجو در هرمزگان تحت پوشش کمیته امداد هستند.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال