کاروان تروریست های داعشی وارد استان دیرالزور سوریه شد

دمشق - ایرنا - کاروان عناصر گروه تروریستی داعش پس از تحویل دادن اسیر لبنانی به سوی شهر المیادین در استان دیرالزور حرکت کرد.

به گزارش ایرنا، عناصرگروه تروریستی داعش چهارشنبه شب پس از تحویل دادن 'احمد معتوق' اسیر لبنانی به نیروهای حزب الله، به سوی شهر المیادین استان دیرالزور حرکت کردند.
منابع آگاه روز پنجشنبه اعلام کردند که این اسیر لبنانی در شهرک 'شولا' در استان دیرالزور به نیروهای مقاومت تحویل شد.
با تنگ تر شدن محاصره گروه تروریستی داعش در قلمون غربی در مرزهای سوریه و لبنان، تروریست ها با پذیرش شرایط مقاومت اسلامی، تسلیم شدند و با خروج از این منطقه به سوی استان دیرالزور در شرق سوریه موافقت کردند.
براساس این توافق در ششم شهریورماه، 308 تروریست به همراه 331 تن از خانواده های آن ها و 26 تروریست زخمی، منطقه قلمون غربی را به مقصد البوکمال در استان دیرالزور ترک کردند.
طبق این توافق، حزب الله باید عناصر گروه تروریستی داعش را به مناطق تحت تسلط این گروه می رساند ولی پس از رسیدن این تروریست ها به مرزهای استان دیرالزور، ائتلاف آمریکایی از ورود آن ها به این استان جلوگیری کرد.
این کاروان از آن زمان در این منطقه بیابانی سرگردان بود تا اینکه چهارشنبه شب پس از فراهم شدن شرایط حرکت به سوی شهر المیادین استان دیرالزور، اسیر لبنانی را تحویل نیروهای مقاومت دادند.
گروه موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان نیز اعلام کرد که این تروریست ها و خانواده های آن ها از اتوبوس ها پیاده شدند و با خودروهای کوچک به مناطق سیطره داعش وارد شدند.
ارتش سوریه و مقاومت اسلامی روز شنبه 28 مردادماه عملیات 'و ان عدتم عدنا' را برای پاکسازی ارتفاعات قلمون غربی از دست گروه تروریستی تکفیری - داعش آغاز کردند.
همزمان با عملیات ارتش سوریه و مقاومت اسلامی لبنان علیه گروه تروریستی تکفیری داعش در منطقه قلمون غربی ارتش لبنان هم عملیات ' فجر ارتفاعات' را برای آزادسازی ارتفاعات شهرک های القاع و راس بعلبک در شرق لبنان ( قلمون شرقی و نزدیک مرزهای سوریه) از اشغال داعش آغاز کرد.
خاورم**6116*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال