کره جنوبی رزمایش جنگی با استفاده از موشک های کروز برگزار کرد

پکن- ایرنا- کره جنوبی در راستای تقویت نیروهای نظامی و واحدهای موشکی خود در برابر کره شمالی، روز چهارشنبه رزمایش نظامی با شلیک موشک های کروز برگزار کرد.

به گزارش ایرنا؛ این اولین بار است که کره جنوبی چنین رزمایشی را با استفاده از آتش جنگی و شلیک موشک های کروز از طریق جنگنده ها برگزار می کند.
وزارت دفاع این کشور در بیانیه ای که امروز پنجشنبه منتشر کرده آورده است این رزمایش که از دیروز آغاز شده است می تواند باعث افزایش قابلیت های پیش دستانه این کشور در برابر کره شمالی در صورت بروز وقایع بحرانی شود.
این رزمایش در سواحل غربی کشور برگزار شده است و در جریان آن جنگنده های اف 15 کره جنوبی اقدام به پرتاب موشک های کروز مدل تاروس از ارتفاع پایین کرده و اهداف مورد نظر را منهدم نموده اند.
وزارت دفاع در بیانیه خود که روزنامه هرالد از کره جنوبی به آن اشاره کرده، آورده است: موشک های مذکور جزو سامانه های تاروس ساخت آلمان هستند.
این گزارش ادامه می دهد این موشک ها دارای ویژگی های رادارگریزی هستند و پیش از آنکه کره شمالی متوجه شود آنها به اهداف اصابت خواهند کرد و حدود 500 کیلومتر برد دارند.
برگزاری این رزمایش در حالی است که کره جنوبی با آمریکا برای ساخت موشک های بالستیک دارای برد 800 کیلومتر به توافق رسیده است.
کره جنوبی همچنین در حال توسعه سامانه های موشکی در سراسر کشور است تا بتواند موشک های بالستیک کره شمالی را ردیابی و منهدم کند.
آساق**231**1904**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال