نهادهای مدافع حقوق بشر فلسطینی: صهیونیست ها 522 فلسطینی رادستگیر کردند

تهران – ایرنا – نهادهای مدافع حقوق بشر فلسطینیان روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کردند که نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی طی ماه اوت (مرداد/ شهریور)،522فلسطینی را روانه زندان کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، باشگاه اسیران فلسطینی، مرکز حقووق بشری میزان، هیات امور اسیران و ازادگان فلسطینی و موسسه حقوق بشری ضمیر در گزارش ماهانه خود افزودند: نظامیان صهیونیست 522 فلسطینی از جمله 130 کودک و 16 زن را دستگیر کردند.
براساس این گزارش، مقام های صهیونیستی همچنین 134 مورد قرار بازداشت اداری صادر کردند که از این تعداد 61 مورد قرار بازداشت جدید بوده و 73 مورد نیز برای دومین یا سومین بار تمدید شده است.
بازداشت اداری، یک اقدام غیرقانونی است که با استناد به دستور اداری، بدون توجه به حکم دادگاه، بدون وجود دادخواست و بدون محاکمه و تفهیم اتهام انجام می‌گیرد.
بیش از 700 فلسطینی از جمله سه نفر از اعضای مجلس قانونگذاری فلسطین با عنوان 'بازداشت اداری' در زندان های رژیم صهیونیسستی به سر می برند.
نهادهای مدافع حقوق بشر فلسطینی با محکوم کردن اقدام غیرقانونی صهیونیست علیه فلسطینیان افزودند: نحوه برخورد صهیونیست ها با اسیران فلسطینی خارج از معیارهای حقوق بشری و قوانین بین المللی است.
شمار اسیران فلسطینی دربند زندان های رژیم صهیونیستی 6 هزار و 500 تن اعلام شده است.
شبک**9365**1392**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال