رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:

خاطره نویسی در ایجاد دانش سازمانی تبلیغی موثر است

قم - ایرنا - رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: خاطره نویسی می تواند در ایجاد دانش سازمانی تبلیغی نقش بسزایی داشته باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی عصر چهارشنبه در آیین اختتامیه دومین جشنواره بین المللی داستان و خاطره طلاب (اشراق) در سالن همایش غدیر قم ، با اشاره به این که در علم مدیریت می گویند که دانش سازمانی باید محفوظ بماند، افزود:حاصل کارهای مدیر و انباشت تجربه او که یک دانش سازمانی است که باید حفظ شود و مدیر و کارشناس بعدی نباید از صفر شروع کند.
وی افزود: در فضای تبلیغ دین هم که یک اقتضائات تبلیغی و فرهنگی خاص خود را دارد، باید در یک جا این دانش انباشته شود و این خاطره نویسی می تواند در ایجاد دانش سازمانی تبلیغی نقش بسزایی داشته باشد.
وی با اشاره به تلاش ها و خدماتی که مبلغان با کمترین امکانات در مناطق محروم و دورافتاده کشور انجام می دهند، تاکید کرد: باید تاریخ و نسل های بعدی بدانند که ایمان، تقوا، دین، قرآن و مکتب اهل بیت(ع) بارش به دوش چه کسانی بوده و با چه سختی هایی دین خدا حفظ شده است.
واعظی با بیان این که به بخش عمومی خاطره نویسی نیز نیازمند هستیم، تصریح کرد: با نوشتن خاطره و رُمان می توانیم کار فرهنگی و ارتباطی انجام دهیم و از این طریق نیز باید بتوانیم با مخاطب عمومی ارتباط برقرار کنیم.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: این نگارش ها باید از دو حیث قوت داشته باشند؛ هم قوت محتوایی و پیام داشته و هم آرایه های بیانی و نوشتاریِ جذاب و تاثیرگذار داشته باشد.
وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: کشور ما دارای ویژگی خاصی می باشد و آن این است که سازگاره های اجتماعی متنوعی دارد که دارای بافت های فرهنگی مختص خود هستند و نیز دارای قومیت های متنوع و متعددی هستیم.
وی افزود: از طرفی حوزه های علمیه و روحانیت نیز امتیاز خاصی دارد و آن این است که از تمام این قومیت ها و قشرها نماینده در حوزه های علمیه وجود دارد و این مساله یک امتیاز برای حوزه ها ایجاد می کند.
واعظی تصریح کرد: حضور روحانیت در ایام تبلیغی این ارتباط اجتماعی را ایجاد کرده است و این خاطره نویسی می تواند واقعیتی از اجتماع ما باشد، در واقع این خاطره نویسی ها در احداث اسناد تاریخی برای شناسایی واقعیت های فرهنگی ما است و این خاطره نویسی ها از این جنبه هم حائز اهمیت می باشد.
این مراسم با حضور طلبه های حوزه علمیه و کارشناسان ادبیات و جمعی از چهره های برجسته حوزوی و ادبی کشور برگزار و در پایان از برگزیدگان این جشنواره در دو بخش بین الملل و داخلی تجلیل و از چند کتاب در رابطه با جشنواره رونمایی شد.
دومین جشنواره بین المللی داستان و خاطره طلاب (اشراق) از بخش های خاطره های تبلیغی، سفرنامه های تبلیغی، ثبت رویداد و پیشامدهای جالب توجه در روند فعالیت های تبلیغی، خاطره صوتی، خاطره تصویری، داستان کوتاه و رمان تشکیل شده بود.
این جشنواره از سوی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری معاونت این دفتر و جامعه المصطفی العالمیه برگزار و بیش از یک هزار و 600 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود.
7406/ 6133/ خبرنگار: عباس منجمی ** انتشاردهنده: جعفرمسلمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال