امام جمعه اردبیل:

تجلیل از مداح تجلیل از فکر و مرام است

اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تجلیل از یک مداح تجلیل از فکر و مرام است و مداحان و شعرای زیادی داریم که باید از آنها قدردانی کنیم.

به گزارش ایرنا ، آیت الله سید حسن عاملی روز چهارشنبه در آئین نکوداشت محمد باقر تمدنی مداح شهیر اردبیلی افزود: جامعه به شعرا و مداحان مدیون است و کسانی که مردم را به ائمه اطهار (ع) وصل کردند باید مورد تجلیل قرار بگیرند.
وی بیان کرد: مداحان بانیان اشک های چشم هستند که برای امام حسین (ع) سرازیر می شود و این اشک می تواند آتش جهنم را خاموش کند.
امام جمعه اردبیل ادامه داد: اگر تمام دنیا همگام با آموزه های اهل بیت حرکت می کرد اکنون چنین وضعی دردنیا حاکم نبود.
آیت الله عاملی گفت: مداحان و شعرا همان کسانی هستند که عاشورا و وقایع آن را سینه به سینه حفظ کرده و به نسل حاضر رساندند.
وی محمد باقر تمدنی را یکی از مداحان صاحب سبک دانست و افزود: هر مداح و شاعری نمی تواند صاحب سبک باشد و تنها مداحان صاحب سبک می توانند باورهای دینی را مهندسی فرهنگی کنند.
آیت الله عاملی افزود: اجرای مداحی به نوبه خود یکی از مهم ترین بخش های مداحی است که در صورت موفقیت آمیز بودن می تواند سیل عظیمی از عاشقان اهل بیت (ع) را همراه خود بکشاند.
محمد باقر تمدنی در سال 1325 هجری شمسی در اردبیل متولد شد ، وی از 10 سالگی با تشویق مادرش مداحی اهل بیت (ع) را شروع کرد و هم اکنون حدود 60سال است که در حوزه مداحی اهل بیت فعالیت دارد.
او که صاحب سبک خاصی در مداحی می باشد با عنوان زینه الذاکرین در عالم مداحی شهرت دارد.
خبرنگار: مینا میرقاسمی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
3006/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال