المانیتور: این بار نوبت صدور حکم دادگاه علیه خود نتانیاهو رسیده است

تهران – ایرنا – تارنمای 'المانیتور' با توجه به رسیدگی دادگاه به پرونده رسوایی مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و همسرش، نوشت: این بار دادگاه در مورد نتانیاهو رای صادر خواهد کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، تارنمای خبری المانیتور که به طور تخصصی اخبار خاورمیانه را دنبال می کند، با اشاره به نزدیک شدن روز 23 سپتامبر (اول مهر ماه) و گشایش مجمع عمومی سازمان ملل که همه ساله تریبونی در اختیار نتانیاهو می گذارد تا علیه ایران شایعه پراکنی کند، به کنایه نوشت: این بار دادگاه باید علیه نتانیاهو حکم صادر کند.
نتانیاهو در اجلاس چند سال قبل مجمع عمومی، مداد قرمز رنگی با یک ورق کاغذ به اجلاس مجمع عمومی ملل متحد آورده بود و خط و نشان می کشید که در صورتیکه پیشرفت برنامه هسته ای ایران از خط معینی فراتر رود، اسراییل تاسیسات هسته ای ایران را بمباران خواهد کرد.
المانیتور نوشت: با گذشت سال ها از خط قرمز کشیدن نتانیاهو در سازمان ملل متحد، بمب های بدبویی در اسراییل منفجر شده اند که یکی از آنها در منزل مسکونی وی بوده است و به کنایه افزود: آن اتهام فساد مالی نتانیاهو و همسرش است که پرونده اش در دادگاه باز و مطرح شده است.
برنامه هسته ای ایران با توافق هسته ای بین ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک، دیگر در اولویت جامعه جهانی نیست و نتانیاهو دیگر از این فرصت که نقاشی بمب هسته ای بکشد، محروم شده است. البته او می تواند این بار شکل بمب هسته ای کره شمالی را بکشد.
ممکن است این دفعه او بخواهد روی همکاری ایران و کره شمالی و به استناد پیامی که از وزارت امور خارجه آمریکا به سفارت این کشور در پکن فرستاده شده و توسط ویکی لیکس افشاگری شده، مانور بدهد که ادعا کرده است کره شمالی و ایران با هواپیماهای باری، قطعات و لوازم فناوری هسته ای حمل می کنند و اینکه ایران با استفاده از فناوری کره شمالی، موشک بالستیک با سوخت مایع ساخته است.
اروپام**1416**1486**مترجم: صفر سرابی**ناشر: محسن شریفی**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال