حذف گزارش مربوط به پروژه هسته ای عربستان از فرم تائید صلاحیت امنیتی مایکل فلین

تهران - ایرنا - نمایندگان دمکرات آمریکا اعلام کردند که مایکل فلین ژنرال بازنشسته این کشور در تنظیم فرم تائید صلاحیت امنیتی خود، قانون را زیر پا گذاشته و ارائه گزارشی در مورد سفر تجاری اش به خاورمیانه در سال 2015 و دیگر تماس های خارجی را از قلم انداخته است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری بلومبرگ، دو نماینده دمکرات ارشد مجلس نمایندگان آمریکا گفتند که فلین که اولین مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بود، به هنگام پر کردن درخواستنامه تائید صلاحیت امنیتی خود، از افشای این سفر و ملاقات های محرمانه خود با مقام های مربوط به طرحی برای ساخت نیروگاه های هسته ای در سراسر منطقه خاورمیانه که از حمایت مالی روسیه و عربستان برخوردار بوده، خودداری کرده است.
دمکرات های آمریکایی یادآور شدند که شرکای تجاری چندین بار به طور مستقل تائید کرده اند که فلین در سال 2015 این سفر به خاورمیانه را انجام داده و ملاقات هایی نیز در رابطه با این پروژه داشته است.
تماس های خارجی فلین از جمله موضوعات مطرح و در حال بررسی در پرونده مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا است که رابرت مولر هدایت آن را برعهده دارد.
براساس این گزارش، مایکل فلین پس از روشن شدن این موضوع که مقام های آمریکایی را در خصوص تماس های خود با سفیر روسیه در آمریکا گمراه کرده است، از سمت خود استعفا کرد. وی در جریان کارزار انتخاباتی ترامپ در سال گذشته، مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا بود.
فلین برای حضور در جلسه کمیته اطلاعات سنای آمریکا که به پرونده مداخله روسیه نیز رسیدگی می کند، احضار شده، اما هنوز به این احضاریه، پاسخی نداده است.
شبکه تلویزیونی سی ان ان با استناد به منابعی که نامی از آنها نبرد، اعلام کرد که فلین بار دیگر از پاسخگویی به کمیته سنا خودداری کرده است.
کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نیز چندی پیش با صدور احضاریه ای از فلین خواست شرحی از سوابق و اسناد تجاری خود را به این کمیته ارائه دهد، اما اعضای این کمیته گفته اند که فلین هنوز در جلسه آن شرکت نکرده است.
اروپام**9109**1908
مترجم: نیره مجیدی راد*ناشر : افشار دارابی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال