مدیرامور اهل تسنن بعثه مقام معظم رهبری:افزایش آگاهی، زمینه تحول معنوی درحج است

تهران-ایرنا- مدیر امور اهل تسنن بعثه مقام معظم رهبری گفت: افزایش معرفت و آگاهی مسلمانان در موسم حج تمتع، مقدمه ای برای تحول معنوی است.

به گزارش روزچهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین هادی اکبری درگردهمایی کاروان های اهل تسنن در مدینه منوره با بیان این که حج به عنوان یکی از ارکان مهم اسلام آثار و برکات زیادی دارد، افزود: تحول روحی و معنوی، یکی از ثمرات فریضه حج است که با افزایش شناخت نسبت به دین و آیینی که از آن پیروی می کنیم، قابل دستیابی است.
وی ادامه داد: خیلی ها سعی می کنند مناسک مهم حج،‌ بی روح و بی اثر باشد؛ و در حالی که شارع مقدس حج را برای تحول قرار داد، اسباب شناخت را در جای جای این سرزمین در مکه مکرمه و مدینه منوره با ساخت و سازها از بین برده اند که این مساله موجب می شود در درازمدت ویژگی های دین و افراد موثر در آن را فراموش کنند.
اکبری اظهارکرد: برای الگو قرار دادن یک فرد، باید ابتدا او را بشناسیم اما یک عده نمی خواهند ما با اصل و ریشه خودمان یعنی پیامبرگرامی اسلام(ص) ارتباط برقرار و با خصوصیات ایشان آشنا شویم.
وی به بحث خودسازی به عنوان عامل دوم در ایجاد تحول معنوی یاد کرد و گفت: حج مصداق بارز جهاد اکبر است و در این موسم اتفاقی که می افتد این است که انسان خواسته های خود را زیر پا می گذارد و خودسازی می کند؛ این تمرین باید به جان ما بنشیند و در بازگشت هم این شرایط را حفظ کنیم.
مدیر امور اهل تسنن بعثه مقام معظم رهبری افزود: حج؛ مختص همین چند ساعت انجام مناسک نیست و باید درطول زندگی انسان اثرگذار باشد. بزرگترین دشمن انسان، نفس عماره است که در حج با آن مبارزه می کنیم و این همان تحول روحی است که برای آن به حج آمده ایم.

**حج گنگرخ عظیم و مهم دین مبین اسلام است
شیخ عبدالواهب خاجوی از روحانیون اهل سنت فارس نیز در ادامه این مراسم اظهارکرد: حج کنگره عظیم و مهم دین اسلام است که زائران خانه خدا با حضور در شهرهای مقدس مکه و مدینه از خانواده و نزدیکان جدا می شوند تا دعوت حق را لبیک بگویند.
وی تصریح کرد: ضیوف الرحمن که خانه و کاشانه خود را در میهن ترک کرده اند، از مال،‌ ثروت و کسب و کار دست کشیده اند و پس از سالها انتظار،‌ اکنون مشرف شده اند،‌ باید به این مساله فکر کنند که برای چه راهی این سرزمین شده اند.
خاجوی با بیان اینکه حج، تجلی بخش وحدت امت اسلامی است، افزود: موسم حج فرصتی است که در آن امت اسلام با یکدیگر آشنا می شوند و با شنیدن مشکلات هم، در صدد رفع آن برآیند.
اجتمام**٣٢٢٩*1724*
دریافت: حنانه شفیعی* انتشار: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال