گزارش محرمانه کارشناسان بالکان از فعالیت های واشنگتن برای مسلح کردن تروریست ها در سوریه

تهران – ایرنا – کارشناسان مرکز پژوهشی فساد و جرائم سازمان یافته و شبکه تحقیقات مطبوعاتی بالکان با انتشار گزارشی از راه محرمانه آمریکا برای مسلح کردن تروریست های همپیمانشان در سوریه پرده برداشتند.

پایگاه اینترنتی العهد امروز / چهارشنبه/ به نقل از گزارش مزبور نوشت: پنتاگون بیش از یک میلیارد دلار را صرف خرید تسلیحات برای مخالفان سوریه کرده است.
بر همین اساس وزارت جنگ آمریکا تسلیحات ساخت زمان شوروی را به مراکز نیروهای دمکراتیک سوریه و گروه های تروریستی در حال نبرد با ارتش سوریه می فرستد.
تهیه کنندگان این گزارش پس از دستیابی به اسناد خرید و اطلاعات رسمی و پیام های الکترونیکی به چنین نتایجی دست یافته اند.
آنها می گویند، کارخانه های سازنده سلاح در بالکان و شرق اروپا به دلیل زیاد بودن تعداد درخواست ها از برآورده کردن آنها عاجز و ناتوان ماندند و به همین دلیل پنتاگون به همین منظور به کشورهای دیگری همچون قزاقستان و گرجستان و اوکراین روی آورده است.
گزارش افزود: خرید تسلیحات در ماه ژوئیه سال 2015 در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما آغاز شد و پنتاگون تا ماه می 2017 بیش از 700 میلیون دلار را صرف خرید سلاح های خودکار و آرپی جی 7 و خمپاره انداز و مهمات کرد.
بر پایه قراردادها دستکم 900 میلیون دلار در ابتدای سال 2022 هزینه خواهد شد و یک بودجه اضافی به میزان تقریبا 600 میلیون دلار به همین منظور اختصاص یافته است . به طور کلی پنتاگون در نظر دارد دو میلیارد و 200 میلیون دلار را صرف خرید تسلیحات برای همپیمانان خود در سوریه کند.
گزارش فاش کرد که وزارت جنگ آمریکا از دو کانال یعنی فرماندهی عملیات ویژه نیروهای مسلح آمریکا و نهادهای ویژه پژوهش های علمی نظامی در ایالت نیوجرسی اقدام به خرید سلاح می کند و تجهیزات نظامی از راه دریا و هوا از اروپا به ترکیه و اردن و کویت ارسال می شود و از راه زمینی و هوایی تحویل همپیمانان آمریکا در شمال و جنوب سوریه می شود.
برای خبرنگاران شرکت کننده در تهیه این گزارش مشخص شده که واشنگتن در اسناد قانونی از شیوه های مبهم استفاده می کند به گونه ای که مشخص نشود هدف نهایی از ارسال تسلیحات کشور سوریه است.
خاورم ** 1487 **1144
مترجم : قاسم غضبانپور* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال