فراخوان مجلس اعلا برای مقابله با تجزیه عراق

تهران- ایرنا- مجلس اعلای عراق با رد همه پرسی جدایی اقلیم کردستان از مردم این کشور خواست که با ابزارهای مسالمت آمیز به مخالفت با تجزیه «عراق» برخیزند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری الفرات نیوز، مجلس اعلای اسلامی عراق از مردم این کشور خواست که با ابزارهای مسالمت آمیز به مقابله با تجزیه عراق برخیزند و موضع مخالف خود را اعلام کنند.
براساس این گزارش، مجلس اعلا از حیدرالعبادی نخست وزیر عراق خواست تا طبق مسئولیت قانونی خود با زمینه هایی که منجر به تقسیم عراق خواهد می شود، مقابله کند.
مجلس اعلا در جلسه امروز خود آخرین تحولات مرتبط با همه پرسی را به خصوص تحرکات نظامی اخیر در استان کرکوک عراق با هماهنگی مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان را بررسی کرد.
در همین راستا جریان حکمت ملی عراق نیز با رد دوباره همه پرسی اقلیم کردستان، مسئولان این اقلیم را به گفت و گو دعوت کرد.
در بیانیه دفتر این جریان به ریاست سید عمار حکیم آمده است: مساله همه پرسی تهدیدی برای وحدت عراق است و به هیچ وجه نمی توان با آن موافقت کرد.
قرار است، همه پرسی سوم مهرماه پیش رو (25 سپتامبر جاری) در سه استان دهوک، اربیل و سلیمانیه به علاوه مناطق مورد اختلاف با دولت مرکزی یعنی سه استان نینوا، کرکوک و دیاله برگزار شود.
دولت مرکزی عراق به علاوه کشورهای منطقه، جهان و سازمان ملل متحد با برگزاری همه پرسی مخالف هستند اما مسعود بارزانی همچنان اصرار بر انجام آن دارد.
خاورم**9366**1144
مترجم:صغری رحیمی* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال