انتقاد ویلاس بواس از داوری و تیم حریف در دیدار لیگ قهرمانان آسیا

تهران- ایرنا- «آندره ویلاس بواس» سرمربی تیم فوتبال شانگهای اس آی پی جی چین، گفت: تیم گوانگژو اورگراند در کنفدراسیون فوتبال آسیا نفوذ دارد و از لطف و توجه داوری در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برخوردار است.

به گزارش رویترز، تیم شانگهای اس آی پی جی که اواخر وقت بازی 9 نفره شده بود با نتیجه 5 بر 4 به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. گوانگژو که در دیدار رفت با نتیجه چهار بر صفر مغلوب شده بود، در بازی برگشت چهار گل خورده را جبران کرد تا بازی به وقت اضافه کشیده شود. در نهایت بازی به نتیجه 5 بر 5 انجامید و کار به ضربات پنالتی کشیده شد و در این مرحله گوانگژو مغلوب شد و از گردونه رقابت ها کنار رفت.
در این دیدار که با داوری «علیرضا فغانی» برگزار شد، دو بازیکن شانگهای در وقت اضافه از بازی اخراج شدند.
ویلاس بواس با وجود صعود شاگردانش شکایت زیادی از هر دو دیدار رفت و برگشت مقابل گوانگژو به سرمربیگری «لوئیس فیلیپه اسکولاری» داشت.
وی گفت: در بازی قبلی «فو هوان» مدافع تیم ما به علت تکل زدن فرصت حضور در دیدار سه شنبه شب را از دست داد. «یان جولیانگ» به علت دریافت کارت زرد از حضور در بازی رفت نیمه نهایی محروم است. داور دو کارت قرمز به بازیکنان ما داد.
ویلاس بواس گفت: «ژانگ لینپنگ» بازیکن گوانگژو به علت زدن ضربه آرنج به بازیکن ما در بازی رفت باید محروم می شد. اما کمیته انضباطی ای اف سی این حرکت را یک رفتار خشونت آمیز نمی داند و او به همین علت محروم نشد.
وی در عین حال خاطر نشان کرد: این پیروزی بزرگترین دستاورد برای تیم ما است؛ چرا که مقابل باشگاهی که در آسیا نفوذ دارد، پیروز شدیم.
ویلاس بواس گفت: گوانگژو در مسیر حرکت اتوبوس تیم ما به ورزشگاه چندین حادثه رانندگی ترتیب داده بود تا دیر به ورزشگاه برسیم. ما با اتوبوس به ورزشگاه آمدیم و دو ماشین در سه حادثه جداگانه در جلوی اتوبوس ما نقش داشتند.
وی گفت: گوانگژو هر کاری می توانست انجام داد. آنها می توانند در جلوی ما حادثه ایجاد کنند. بازیکن آنها با آرنج به بازیکن ما بزند، اما محروم نشود.
سرمربی شانگهای گفت: داور هنگام زدن ضربات پنالتی، به دروازه بان ما کارت زرد داد. این یک افتضاح است. با این حال این بزرگترین پیروزی بازیکنان است که تا پایان تمام تلاش خود را کردند.
شانگهای اس آی پی جی در یک چهارم نهایی رقابت های سال گذشته شکست خورد، اما امسال باید به مصاف برنده دیدار «اوراوا رد دایاموند» و «کاوازاکی فرونتاله» ژاپن برود.
اسکولاری سرمربی گوانگژو نیز از عملکرد داوری در این مسابقه انتقاد کرد.
وی گفت: ژانگ ژی در دیدار تیم ملی چین در رقابت های مقدماتی جام جهانی کارت قرمز گرفت، اما همین اتفاق در دیدار مقابل گوانگژو رخ داد و بازیکن شانگهای فقط یک کارت زرد گرفت.
وی گفت: روی سخن من شانگهای نیست. برعکس به آنها تبریک می گویم. امیدوارم هواداران چینی آنها را تشویق کنند و این تیم به مرحله بالاتر صعود کند.
گوانگژو در سال های 2013 و 2015 نیز قهرمان آسیا شد و در کورس هفتمین قهرمانی لیگ برتر چین است.
ورزشی**1584**1368
مترجم:مولوی**انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال