رییس دانشگاه آزاد: استادان معارف پاسخگوی مطالبات دانشجویان باشند

تهران - ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استادان معارف باید علم خود را به روز کنند تا این طریق بتوانند مطالبات دانشجویان را پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، فرهاد رهبر روز چهارشنبه در گردهمایی اعضای هیات علمی اساتید معارف دانشگاه آزاد اسلامی، به استادان معارف توصیه کرد که در کلاس‌های درس از روی کتاب به دانشجویان درس ندهند زیرا دستاوردی ندارد.
وی با بیان اینکه ممکن است برخی به دنبال شبهه‌افکنی باشند و بگویند انقلاب اسلامی بد است و رژیم قبلی خوب بود، تصریح کرد: استادان معارف باید دانشجویان و جوانان را به موزه عبرت ببرند تا همه چیز را شاهد باشند تا آنها خود تصمیم بگیرند که چه چیزی خوب یا بد است.
رهبر اظهار کرد: استادان معارف می توانند از یک میلیون و 600 هزار دانشجو مشغول تحصیل در واحدهای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی بهترین استفاده را برای آموزش آموزه های دینی داشته باشند.
وی ادامه داد: باید آموزه‌های دینی را به صورت سیستماتیک به نسل جوان و دانشجویان منتقل کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: با دانشجویان با ضمیر پاک و ذهن پرسشگر روبرو هستیم و این وظیفه استادان معارف است تا بتوانند ذهن و ضمیر پاک جوانان را به خود جلب کنند؛ یعنی هر کسی که بتواند از این فرصت استفاده و دانشجویان را جذب کند، دستاورد بزرگی داشته است.
رهبر با بیان اینکه دشمن برای جنگ فرهنگی با ایران ابزارهای خود را به روز کرده و ارتقا داده، گفت: دشمنان می‌خواهند با استفاده از ابزارهای جنگ فرهنگی ضمایر پاک و پرسشگر دانشجویان و جوانان ایران را به سمت خود جلب کنند، بنابراین چه کسی در جمهوری اسلامی ایران وظیفه پاسخ به شبهات دانشجویان را دارد؟ اعتقادی به پاسخ تدافعی به شبهات ندارم. یعنی بهترین دفاع حمله است که باید تهاجمی جلو رفت و قبل از اینکه کسی ذهن و قلب دانشجویان را تصاحب کند، ما باید در این زمینه پیش قدم شویم.
وی خاطرنشان کرد:استادان معارف فرماندهان جبهه فرهنگی کشور در دانشگاه‌ها هستند و وظیفه فرماندهی لشگر را دارید.
فراهنگ ** 9022 ** خبرنگار: رقیه نوری * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال