اختلافات خانوادگی مهم ترین علل خودکشی در کرمانشاه / پیشگیری از 40 مورد خودکشی در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی کرمانشاه، از اختلافات خانوادگی به عنوان مهم ترین علل خودکشی در استان یاد کرد و گفت: در سال گذشته از 40 مورد اقدام به خودکشی در استان پیشگیری شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امید قادری روز چهارشنبه در همایش روز جهانی پیشگیری از خودکشی که در مجتمع فرهنگی، آموزشی بهزیستی کرمانشاه برگزار شد، افزود: با این وجود اگر بخواهیم اقدام به خودکشی در استان را با دیگر استان ها مقایسه کنیم باید بگوییم در این زمینه آمار کرمانشاه بالا است.
قادری از متادون و قرص برنج به عنوان شایع ترین وسایل خودکشی در استان یاد کرد و افزود: اختلافات حاد خانوادگی و مشکلات عصبی و روانی از شایع ترین علل خودکشی در استان کرمانشاه است.
به گفته وی، در سالهای 92 و 93 شاهد بالاترین آمار خودکشی در استان بوده ایم که این امر بیشتر در افراد مجرد با تحصیلات پایین اتفاق اقتاده است.
قادری با تاکید براینکه برای نجات یک انسان نباید از هیچ کوششی غفلت شود، از افتتاح اورژانس اجتماعی 24 ساعته خبر داد و افزود: از هفته آینده افتتاح اورژانس های اجتماعی کل کشور توسط رییس جمهوری آغاز می شود.
وی از کرمانشاه به عنوان نخستین استان در توسعه اورژانس اجتماعی یاد کرد و افزود: با افتتاح شبانه روزی این مرکز از بسیاری آسیب های اجتماعی پیشگیری می شود.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 31 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
8066/7460 خبرنگار:زهره کریم زاده ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال