شبکه روسی:

عربستان با شکست تروریست ها از سودای سرنگونی بشار اسد منصرف شد

مسکو - ایرنا - شبکه تلویزیونی روسی زویوزدا اعلام کرد: عربستان سعودی پس از اقدامات موفقیت آمیز ضدتروریستی روسیه و سوریه، از هدف براندازی بشار اسد از قدرت چشم پوشی کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی زویوزدا زیر پوشش وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه در ادامه مطلب خود افزود: این تصمیم دولت عربستان سعودی ضربه جدیدی به نیروهای ضدسوری زد.
رسانه روسی افزود: آمریکا هم پیشتر برنامه کمک به این نیروها را لغو کرده بود و همزمان ترکیه همسو با حل و فصل بحران سوریه، همکاری خود را با روسیه آغاز کرده است.
شبکه زویوزدا به نقل از مصطفی الآنی رییس بخش دفاع و امنیت مرکز مطالعات خلیج فارس در دوبی گفت: اکنون مقام های عربستان سعودی می فهمند، روس ها تنها نیروی توانمند به حل و فصل بحران سوریه هستند.
وی افزود: ضمنا یکی از انگیزه های دیگر نزدیک شدن ریاض به (راهبرد) مسکو، نفوذ و پیشرفت ایران در منطقه است، زیرا حزب الله لبنان نقش بسزایی را در بازسازی و تقویت رییس جمهور سوریه ایفا کرده است.
روسیه از هفتم مهرماه سال 94 براساس درخواست دولت سوریه با استقرار ده ها فروند بمب افکن، بالگردهای رزمی، مجموعه های شناسایی در پایگاه هوایی حمیمیم مواضع گروه های تروریستی ضدسوری تحت حمایت گروهی از کشورهای غربی-غربی بویژه داعش و جبهه النصره را زیر بمباران قرار داده است.
اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشانده، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفته، میلیون ها آواره برجای گذاشته و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برده است
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال