کیهانی: تیم 9 نفره دو و میدانی با آمادگی کامل به ترکمنستان می رود

تهران-ایرنا- «مجید کیهانی» رییس فدراسیون دو و میدانی، گفت: تیم 9 نفره دو و میدانی ایران با آمادگی کامل به عشق آباد می رود و امیدواریم این تیم در رقابت های داخل سالن انتظارات را برآورده کند.

کیهانی سه شنبه شب با بیان اینکه فردا(چهارشنبه) تمامی اردوها به منظور شرکت در رقابت های داخل سالن به پایان می رسد، به خبرنگار ورزشی ایرنا گفت: اردوها در سه شهر ارومیه، مشهد و چهارمحال و بختیاری در جریان بود و تمامی این اردوها فردا به پایان رسیده و پس فردا تیم اعزامی دو و میدانی به این مسابقات عازم ترکمنستان می شود.
وی با اشاره به اینکه پیش از اعزام بازیکنان طی ضیافت شامی پاداش ملی پوشان به آنان پرداخت خواهد شد، اظهار داشت: فردا(چهارشنبه) درضیافت شامی که در آن «مسعود سلطانی فر» وزیرورزش و جوانان نیز حضور خواهد داشت، پاداش ملی پوشان به آنان پرداخت خواهد شد.
رییس فدراسیون دو و میدانی ایران در پاسخ به این سئوال که آیا ملی پوشان از روند برگزاری اردوهای آماده سازی رضایت دارند،تصریح کرد: بهتر است ملی پوشان دراین خصوص اظهارنظر کنند، اما با توجه به روند نظارتی به منظور هرچه بهتر برگزار شدن این اردوها از سوی فدراسیون و تهیه تدارکات مناسب برای کادرفنی و بازیکنان تمامی از برگزاری اردوها رضایت داشته و دارند.
وی ادامه داد: فدراسیون دوو میدانی تمامی امکانات خود به منظور برگزاری اردوهایی مناسب برای ملی پوشان اعزامی به مسابقات داخل سالن را بکار گرفت و امیدواریم بازیکنان در این رقابت ها انتظارات را برآورده کنند.
کیهانی در پاسخ به این سئوال که کسب چند مدال را برای ملی پوشان ایرانی اعزامی به این رقابت ها پیش می کنید،عنوان کرد: پیش بینی سخت است اما انتظار داریم در بدترین حالت سه و حداکثر پنج مدال را از این رقابت ها کسب کنیم.
وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه رقابت اصلی ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران کدام کشورهاست؟ گفت: ورزشکاران چین، مدعی همیشگی در دوومیدانی آسیا اصلی ترین رقیب ورزشکاران ایرانی می باشند، البته از کشورهای حاشیه خلیج فارس همانند قطر و بحرین نیز نباید غافل باشیم این کشورها با سرمایه گذاری کلان دردو ومیدانی نتایج خوبی کسب کرده اند.
رییس فدراسیون دو و میدانی ایران اضافه کرد: ورزشکاران ژاپن و کره جنوبی دیگر رقبای اصلی نمایندگان ایران در این رقابت ها هستند.
به گفته وی تیم ترکمنستان در سال جاری ورزشکاران مدعی در دو و میدانی ندارد و می توان به راحتی از آنان عبور کنیم.
وی در خصوص حواشی ایجاد شده در اعزام تیم دو و میدانی به مسابقات داخل سالن آسیا در عشق آباد نیز گفت: از نظر فدراسیون این حرف و حدیث ها فرافکنی است، سازمان تیم های ملی دو و میدانی با توجه به شاخص مورد نظر فدراسیون که کسب مدال در این رقابت هاست از یک سو و سهمیه اعزام 9 ورزشکار از سوی کمیته ملی المپیک به این فدراسیون، ورزشکارانی که بیشترین بخت را برای کسب مدال دراین رقابت ها داشتند به این کمیته اعلام کرد.
البته از آنجا که می خواستیم 10 نفر را به این رقابت ها اعزام کنیم، فهرست 10 نفره ای تنظمیم و نام «الهام کاکلی» دونده دوهای سرعت را به منظور تشویق بیشتر در این فهرست قرار دادیم. اگرکمیته ملی المپیک مجوز شرکت این دونده را صادر می کرد که مشکلی پیش نمی امد اما ازآنجا که کمیته این فرصت را به ما نداد نام این ورزشکار خود به خود خط خورد.
حسن تفتیان،علی خدیور،رضا قاسمی، امیر مرادی، مسلم نیادوست،حسین کیهانی، کیوان قنبرزاده، علی ثمری و سپیده توکلی نفرات اعزامی دوو میدانی ایران به رقابت های قهرمانی داخل سالن آسیا بوده و برای ایران به میدان می روند.
پنجمین دوره رقابت های بازی های داخل سالن آسیا 26 شهریور ماه در ترکمنستان آغاز می شود و 11 روز به طول می انجامد.
در این رقابت ها ورزشکاران 65 کشورآسیایی و اقیانوسیه شرکت خواهند داشت این برای نخستین بار است که به تیم های اقیانوسیه اجازه شرکت در این رقابت ها داده شده است و به طور حتم با شرکت ورزشکاران بنام این منطقه شاهد افزایش سطح فنی این رقابت ها خواهیم بود.
کیهانی در خاتمه درباره انتقادات اخیر «احسان حدادی» از فدراسیون دو و میدانی نیز عنوان کرد: نمی دانم مشکل اصلی پرتاب گر دیسک کشورمان چیست که همواره معترض است.
وی ادامه داد: ما مدعی هستیم، برنامه ای از حدادی حتی به تاخیر نیفتاده و تمامی برنامه ها اجرا شده است ، خوشبختانه تمامی مدارک هزینه های برگزاری اردوهای درخواستی این قهرمان درکشورهای بلا روس، قطر، آلمان و سایر موارد در فدراسیون موجود بوده و درصورت لزوم و صلاحدید خودش می توانیم آن را منتشر کنیم.
رییس فدراسیون دوو میدانی تصریح کرد: این ورزشکار از هر فرصتی که بدست می آورد، علیه فدراسیون حرف می زند این درحالی است که این حد انتقاد از سوی حدادی پذیرفتنی نیست و باید این مسایل هرچه زودتر حل شود.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا با این ورزشکار دیداری نیز داشته اید، اظهار داشت: هنوز فرصت برگزاری جلسه با این ورزشکار پیش نیامده است، اما به طور حتم در اولین فرصت با او رودررو نشستی را برگزار خواهم کرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی.**9144**1368
خبرنگار:سعید قهرمانی** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال