معاون مرکز پزشکی حج:70زائر بیمار برای ادامه درمان به کشور منتقل شدند

تهران- ایرنا- معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر کشورمان گفت:‌ تاکنون 70 نفر از بیماران برای ادامه درمان به ایران منتقل شده اند و اکنون امور درمانی آنها در بیمارستان های کشور در حال انجام است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، ‌«پیرحسین کولیوند‌» افزود: همچنین در حال حاضر 10 زائر ایرانی در بیمارستان های عربستان (‌2 نفرجده و 8 نفر در بیمارستان مکه) بستری بوده که تعدادی از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر قرار دارند.
معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت که 41 بیمار در مرکز پزشکی حج بستری هستند که 7 نفر از این افراد فردا (سه شنبه) برای ادامه درمان به کشور منتقل خواهند شد و مابقی ظرف روزهای آینده با بهبودی حالشان؛ به کاروان های خود ملحق خواهند شد.
وی با بیان اینکه زائران کشورمان نسبت به سالهای 94 و قبل از آن از شرایط بهتری جسمانی برخوردارند،‌ گفت: بحمدالله هیچ بیماری عفونی و واگیرداری زائران کشورمان را تهدید نمی کند.
کولیوند با یادآوری اینکه شرایط ما بحرانی نیست و هیچ بیماری خاصی زائران ایرانی راتهدید نمی کند، توضیح داد: هرچند تعداد مراجعات زائران به مراکز درمانی پس از ایام تشریق تاحدودی افزایش یافته اما مراجعان عمدتا به علت سرماخوردگی و گرفتگی عضلات خواستار دریافت خدمات درمانی هستند.
معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر کشورمان از فعالیت پزشکان و کادر درمانی به عنوان یک حرکت '‌جهادی' در حج نام برد و گفت: گروه های پزشکی به صورت شبانه روزی در خدمت زائران هستند و روند نظارت بهداشت محیط زائران و نظارت بر فرایند تهیه و طبخ مواد غذایی نیز به طور کامل درحال انجام است.
وی همچنین درباره ازدید امروز '‌حمید محمدی' رئیس سازمان حج و زیارت از بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه گفت: رئیس سازمان حج در این بازدید با تقدیر از تلاش های کادر پزشکی و درمانی بیمارستان از حجاج ایرانی بستری شده نیز عیادت کرد.
وی گفت: محمدی برای بیماران بستری شده آرزوی سلامتی کرد و گفت که به لطف خداوند متعال و رعایت مسائل بهداشتی توسط زائران و تلاش های پزشکان در حج امسال حجاج کمتری به مراکز پزشکی و بیمارستان مراجعه داشته اند.
بر اساس این گزارش،بیمارستان مکه تا پایان حضور حجاج ایرانی آماده خدمات رسانی به زائران است.
امسال برای خدمت رسانی به زائران حدود 570نفر پزشک عمومی و متخصص و کادر درمانی به همراه 60 تن دارو و تجهیزات پزشکی به سرزمین وحی اعزام شدند.
ببیش از 85 هزار زائر ایرانی در مناسک حج تمتع امسال حضور داشتند.
شبد**1953** 1010
تنظیم کننده:مرتضی شحنه**انتشار دهنده:حسن معظمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال