سرپرست هما:

2 فروند هواپیمای ATR در مهرماه به کشور وارد می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با بیان اینکه انتظار دارم همکاران در راستای تحقق دستورالعمل ششگانه وزیر راه وشهرسازی برای احیای «هما» تلاش کنند، گفت: امسال به دلیل انصراف شرکت هواپیمایی سعودی تعداد 26 هزار نفر به سهمیه هما افزوده شد که در دوران کاری ایران ایر کم سابقه بوده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «فرزانه شرفبافی» در مراسم عید غدیر خم در جمع پرسنل این شرکت با اشاره به ورود دو فروند هواپیمای ATR در مهرماه به کشور، گفت: با ورود هواپیماهای جدید باید در راستای خودسازی و تقویت هما حرکت کنیم.
به گزارش ایرنا، ای تی آر (ATR) یکی از بزرگترین شرکت‌های سازنده هواپیماهای مسافربری میان برد تحت پوشش شرکت ایرباس است (با سرمایه گذاری مشترک میان ایرباس و شرکت هواپیمایی «لئوناردو» ایتالیا تولید می شوند) و نخستین فروند از هواپیماهای ATR72-600 این شرکت در سال 2010 تحویل شرکت های هوایی شد.
این هواپیماها با آخرین تکنولوژی و جدیدترین سیستم های رفاهی و ایمنی تولید می شود و مدل سفارشی ایران ایر می تواند 70 نفر را در مسیرهای مختلف هوایی تا مسافت 1528 کیلومتر جا به جا کند.
استفاده از موتورهای ملخی بسیار کم مصرف، ایمن و پیشرفته هزینه ‌های عملیاتی هواپیماها ای تی آر را به شدت پایین و مقرون به صرفه کرده به طوری که این هواپیما قادر است در تمام شرایط جوی پرواز کند.
به دلیل مجهز بودن کابین خلبان به نمایشگرهای بسیار پیشرفته امکان فرود در سخت ترین شرایط جوی برای این هواپیماها فراهم است و این مدل هم اکنون در کشورهای مختلف دنیا از جمله آمریکا، اروپا و خاور دور در بسیاری از شرکت های هوایی جهان استفاده می شود.
وی با بیان اینکه اطمینان دارم بسترهای دانشی و زیرساختی لازم برای ارتقای هما وجود دارد، تاکید کرد: باید بتوانیم از این ناوگان جدید صحیح استفاده کنیم، بازگشت هما به شرایط قبل در داخل و منطقه نیازمند حمایت، صلابت، همدلی، صمیمت و اتفاق نظر بوده وحداقل تاخیرات، حداکثر پرواز و ارایه خدمات باکیفیت از جمله ماموریتها در این زمینه است.
سرپرست هما با اشاره به ماموریت ششگانه در حکم انتصاب خود، گفت: من اطمینان دارم پرسنل این شرکت برای تغییر سریع ساختار هما آماده اند.
وی تصریح کرد: حفظ ایمنی و امنیت پروازها، همچنان در اولویت فعالیت هما قرار دارد.
شرفبافی در ادامه درباره تامین رضایت مندی مشتریان هما افزود: در این خصوص باید تلاش بیشتری داشته باشیم و خرید هواپیماهای ای. تی. ار و خدمت رسانی به مردم ایران در نقاط مختلف کشور دراین راستا بوده است.

** امسال 26 هزار سهمیه اضافه پروازهای حج به هما رسید
سرپرست هما با اشاره به زمان عملیات حج و ارایه خدمت در این زمینه، گفت: انتقال 43 هزار نفر از تعداد 86 هزار زائر حج تمتع در عملیات حج امسال به هما واگذار شد.
وی تصریح کرد: به دلیل انصراف شرکت هواپیمایی سعودی، تعداد 26 هزار نفر به سهمیه افزده شد؛ این در دوران کاری کم سابقه بوده که انتقال بیش از 50 درصد زائران به هما واگذار شده باشد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام ** 3065 **1569** تنظیم: محمد ملک دار ** انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال