رشد 7 برابری شرکت های دانش بنیان در حوزه زیست فناوری

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از رشد صعودی شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان حوزه زیست فناوری در سه سال اخیر به 456 شرکت رسیده است که نشان از رشد بیش از هفت برابری این شرکت ها دارد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از چهارمین جشنواره زیست فناوری، دکتر مهدی دیلم صالحی افزود: از سال 1393 تاکنون تعداد شرکت های دانش بنیان در حوزه زیست فناوری از 60 شرکت به 456 شرکت در سال جاری رسیده است.
وی با اشاره به اینکه این موضوع روند رشد احراز صلاحیت دانش بنیان بودن این شرکت ها و استقبال خوب شرکت ها از این فرصت را نشان می دهد، اظهار کرد: در سال 1393 اطلاعات 402 شرکت زیست فناوری در بانک اطلاعاتی ستاد ثبت شده بود که از این تعداد تنها 60 شرکت دانش بنیان شده بودند.
دیلم صالحی افزود: در سال 1396 تعداد شرکت های ثبت شده به 760 شرکت رسیده است که از این تعداد 456 دانش بنیان هستند و در زمینه تولید داروها، محصولات کشاورزی، محصولات تخمیری، تجهیزات مورد نیاز تحقیق و تولید زیست فناوری و سایر محصولات زیست فناوری فعالیت می کنند.
وی یادآور شد: در سال 1395 شرکت های دانش بنیان زیست فناور، حدود 155 محصول را روانه بازار کردند و ارزش فروش محصولات این شرکت ها 735 میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: امسال نیز در چهارمین جشنواره زیست فناوری که از 27 تا 29 شهریور ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود، شاهد حضور فعال شرکت های دانش بنیان خواهیم بود.
علمی 1836 ** 9340**1834
خبرنگار : منیر ابراهیمی زاده ** انتشار: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال