حضور بیش از 770 شاعر داخلی و خارجی در جشنواره بین المللی شعر غدیر

تهران- ایرنا- دبیر ششمین جشنواره بین المللی شعر غدیر از حضور بیش از 600 شاعر داخلی و 173 شاعر خارجی با 14 زبان مختلف در این دوره از جشنواره خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از بنیاد بین المللی غدیر، محمدرضا سنگری اعلام کرد: آیین اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی شعر غدیر در دهه امامت و ولایت برگزار می شود.
وی با بیان اینکه بیش از 600 نفر از شاعران آئینی کشورمان اشعار ارزشمند خود را به این جشنواره بین المللی ارسال کرده اند، گفت: با سختی فراوان توانستیم از میان انبوهی از اشعار بسیار ارزشمند و پر محتوای ارسالی، 18 اثر برگزیده در بخش داخلی و 18 اثر برگزیده در بخش خارجی انتخاب کنیم.
سنگری با ابراز رضایت از کیفیت و سطح اشعار رسیده به دبیرخانه جشنواره بین المللی غدیر، توضیح داد: در بخش خارجی، شاعرانی از 29 ملیت جهان و به 14 زبان دنیا اشعار غدیری خود را برای جشنواره ارسال کرده اند و آثار دریافتی از کمیّت و کیفیت خوبی برخوردارند.
ششمین جشنواره بین المللی غدیر با مشارکت بنیاد بین المللی غدیر، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و مؤسسۀ جامعٍة المصطفی تدارک یافته است.
«حماسۀ غدیر»، «غدیر، امامت و ولایت»، «غدیر و پاسداری از حریم اهل بیت علیهم السلام»، «غدیر و وحدت جهان اسلام» و«غدیر، نهج البلاغه» محورهای اصلی این جشنواره را تشکیل می دهند.
فراهنگ**1003**1540**1055
خبرنگار: محمدرضا جعفرملک* انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

پربیننده

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

وزارت اطلاعات اعلام کرد:

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا/ عمادالدین باقی(6):

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند

واکنش قاسمی به ابراز علاقه ترامپ برای مذاکره با تهران؛

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند