دریافت طرح‌های پژوهشی از محققان 25 کشور در دبیرخانه جشنواره خوارزمی

تهران- ایرنا- دانشمندان و برجستگان علمی 25 کشور خارجی به دبیرخانه سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی طرح ارسال و پانزده نهاد علمی بین‌المللی از این دوره از جشنواره حمایت کرده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، فرایندهای علمی و اجرایی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی با اعلام فراخوان عمومی داخل و خارج از کشور (به چهار زبان فرانسوی، انگلیسی، آلمانی و اسپانیایی) از اردیبهشت سال جاری آغاز شده است.
دبیرخانه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی فعالیت خود را با پذیرش و ارزیابی طرح‌های داخلی و خارجی در 18گروه تخصصی آغاز کرد.
طرح‌های قابل پذیرش باید در 17 گروه تخصصی شامل فناوری‌های شیمیایی، مکانیک، برق و کامپیوتر، هنر، معماری و شهرسازی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، عمران، مهندسی صنایع و مدیریت فناوری، مواد، متالورژی و انرژی‌های نو، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، محیط زیست، فناوری‌نانو، هوافضا، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، مکاترونیک و صنایع دفاعی در پنج محور پژوهشی و فناوری شامل پژوهش‌های بنیادی، پژوهش‌های کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای، ابتکار و نوآوری به جشنواره بین‌المللی خوارزمی ارائه شود.
تاکنون از دانشمندان و برجستگان علمی 25 کشور جهان در این رقابت علمی طرح دریافت شده است و پانزده نهاد علمی بین‌المللی از این دوره از جشنواره حمایت کرده‌اند.
مهلت ارائه طرح و ثبت نام الکترونیک و ارسال مدارک به سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی تا پایان شهریور 1396 است. علاقمندان می‌توانند طرح‌های خود را در هجده گروه تخصصی و در چهار محور پژوهش‌های بنیادی، پژوهش‌های کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای، نوآوری و ابتکار به دبیرخانه جشنواره به نشانی www.Khwarizmi.irارسال کنند.
جشنواره خوارزمی از سال ۱۳۶۶ به صورت بین‌المللی برگزار می شود و از سال ۱۳۶۸ با هدف جلب مشارکت دانش آموزان، بخش دانش‌آموزی نیز به آن اضافه شد. پس از آن با طی ۱۰ سال فعالیت در حوزه بین‌المللی اولین دوره این جشنواره در قالب جشنواره جوان خوارزمی در سطح ملی با مشارکت وزرات آموزش و پرورش آغاز شد.
علمی**9157**1440
تنظیم: منصوره شوشتری**انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال