کاهش شدید محبوبیت ترامپ در ایالت های هوادارش

نیویورک-ایرنا-نتایج نظر سنجی های جدید نشانگر این است که محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا حتی در سه ایالتی که سرنوشت انتخابات 2016 را به نفع او نغییر داد بطور چشمگیری کاهش یافته و میانگین حامیان او در این ایالت ها به زیر 40 درصد رسیده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا،نتیجه سه نظر سنجی شبکه خبری ان بی سی و موسسه پژوهشی ماریست نشان می دهد که بیش از 50 در صد از ساکنان ایالت های میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین که آرا غیرمنتظره آنها سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به نفع ترامپ و شکست هیلاری کلینتون تغییر داد، بشدت از عملکرد رئیس جمهوری ایالات متحده نومید شده و نسبت به وی نظری منفی پیدا کرده اند.
بر اساس نتایج نظرسنجی های یادشده، محبوبیت ترامپ به ترتیب در ایالت های میشیگان به 36 درصد ،پنسیلوانیا به 35 در صد و ویسکانسین به 34 در صد کاهش یافته و عدم محبوبیت او در هر یک از این ایالت ها به ترتیب به 55 درصد ،54 درصد و 56 درصد افزایش یافته است.
موسسات یاد شده اعلام کردند که بطور میانگین اکنون 64 درصد از مردم ایالت های میشگان و ویسکانسین و 63 در صد از ساکنان ایالت پنسیلوانیا گفته اند نسبت به عملکرد ترامپ در مقام رئیس جمهوری آمریکا احساس شرم می کنند.
بر اساس این گزارش، فقط 25 درصد از ساکنان ویسکانسین و پنسیلوانیا گفته اند که هنوز به توانایی و قابلیت ترامپ بعنوان رئیس جمهوری این کشور اعتقاد دارند و 28 درصد از مردم ایالت میشگان گفته اند که همچنان نسبت به او احساس غرور می کنند.
شبکه ان بی سی و موسسه ماریست همچنین افزودند: طبق همین نظر سنجی ها 48 درصد از ساکنان این ایالت ها کنترل قانونگذاران دموکرات بر کنگره این کشور را ترجیح می دهند و فقط 35 درصد از آنان خواستار حضور اکثریت جمهوریخواهان در نهاد قانون گذاری آمریکا هستند.
بسیاری از کارشناسان و سیاستمداران کهنه کار آمریکایی معتقدند که حضور ترامپ در کسوت رئیس جمهوری این کشور به آشفتگی و تشدید تناقض رفتار سیاسی ایالات متحده بویژه در عرصه بین الملل منجر شده است.
شبد**اروپام-4-541**10110
انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال