انتشار آمار مقایسه ای از ارتقای رتبه بندی تنیس روی میز

تهران- ایرنا- فدراسیون تنیس روی میز بولتن مقایسه ای را از رتبه بندی جهانی تیم ها و بازیکنان این رشته در فاصله زمانی دی ماه 1394 تا مردادماه 1396 منتشر کرده که اطلاعات و آمار جالبی را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، در این بولتن مقایسه ای که 18 ماه گذشته را مورد مطالعه قرار داده است، «رتبه بندی های تیمی تمامی رده ها در بخش آقایان و بانوان به طور جداگانه»، «رتبه بندی ای انفرادی تمامی رده ها در بخش آقایان و بانوان به طور جداگانه» و «تعداد نفرات حاضر در رتبه بندی در تمامی رده های مردان و زنان به طور جداگانه» مورد ارزیابی قرار گرفته است.
براساس این گزارش که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته است، رتبه بندی جهانی تیم ملی بزرگسالان مردان تنیس روی میز ایران برای اولین بار در تاریخ این رشته در مردادماه سال 1396 نسبت به دی ماه 1394 با 5 پله صعود (16.66 درصد رشد) در رده 25 جهانی قرار گرفته است. در فاصله زمانی مشابه، رتبه بندی تیم بزرگسالان بانوان ایران نیز از 52 به 50 ارتقا یافته است.
آمار منتشر شده نشان می دهد که رتبه بندی تیمی زیر 18 سال پسران ایران در فاصله زمانی مورد اشاره از رتبه 49 به رتبه 21 بهبود یافته و رشدی 57.14 درصدی داشته است. رتبه بندی تیمی دختران زیر 18 سال نیز از رتبه 53 به رتبه 33 ارتقاء یافته و رشدی 37.7 درصدی را نشان می دهد.
تعداد بازیکنان مرد بزرگسال دارای رتبه بندی جهانی در دی ماه 1394، هفت بازیکن بوده است که این تعداد در مردادماه سال جاری با 114.2 درصد رشد به 15 بازیکن افزایش یافته است. در فاصله زمانی مشابه، تعداد بازیکنان بانوی بزرگسال دارای رتبه بندی جهانی از 4 نفر به 10 نفر رسیده است.
تعداد بازیکنان زیر 21 سال پسران ایران نیز در مردادماه سال جاری نسبت به دی ماه 1394 از دو نفر به هفت نفر و تعداد بازیکنان زیر 21 سال دختران در مدت مشابه از دو نفر به هشت نفر افزایش یافته است.
در رده های سنی نیز شرایط مشابهی حاکم است و به عنوان نمونه در حالی که در دی ماه 134 هیچ بازیکنی در رتبه بندی انفرادی زیر 18 سال پسران حضور نداشت اما در مردادماه سال جاری این تعداد به چهار بازیکن رسیده که یکی از آنها دارای رتبه بندی کمتر از 100 (54) بوده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9129**1368
خبرنگار: مهدی رهبر**انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

موضوعات مرتبط