روسیه: ادامه راهبرد نابودی کامل داعش/ آزادی دیرالزور سوریه در اولویت قرار دارد

مسکو - ایرنا - ارتشبد سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: مبارزه با داعش در سوریه تا نابودی کامل این گروه تروریستی ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، شایگو روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه خبری روسیه 24 گفت: برای مبارزه و نابودی کامل گروه داعش همه مصمم هستیم و عملیات نظامی برای سرکوبی تروریست ها ادامه می یابد.
وزیر دفاع روسیه همچنین با اشاره به آزادی کامل شهر «السخنه» در حومه شرقی استان حمص از اشغال داعش، خاطرنشان کرد: آزاد کردن منطقه کلیدی دیرالزور از اشغال تروریست های داعشی در اولویت قرار دارد و در این منطقه نیروهای ارتش سوریه برای سومین سال پیاپی در برابر داعش مقاومت می کنند.
وی افزود: دیرالزور نقطه اصلی ساحل فرات است که آزادی آن تا حدود زیادی به معنای تکمیل مبارزه با گروه تروریستی داعش در سوریه خواهد بود.
وزیر دفاع روسیه در ادامه مصاحبه تلویزیونی با اشاره به شکست های مکرر تروریست ها در سوریه گفت: مناطق تحت کنترل نظامیان سوری در دو ماه اخیر بیش از دو برابر افزایش یافته است.
شایگو خاطرنشان کرد: ارتش سوریه در دو ماه اخیر مناطقی را از تحت کنترل تروریست ها خارج کرد که وسعت آن دو و نیم برابر محدوده تحت کنترل این ارتش پیش از ورود نیروی هوافضای روسیه به عملیات ضدتروریستی (در مهر ماه سال 94) است.
وی تصریح کرد: اقداماتی که برای جدا کردن تروریست ها و معارضان مسلح سوری انجام گرفت، امکان آزادی مناطق وسیعی از کنترل تروریست های ضدسوری را فراهم کرد.
اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشانده، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفته، میلیون ها آواره برجای گذاشته و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برده است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال