نماینده اقلیت آشوریان در مجلس در دیدار جمعی از رسانه های ترکیه:

موافقت نمایندگان با کلیات طرح ضدآمریکایی پاسخ مناسبی به ماجراجویی این کشور بود

تهران- ایرنا- نماینده اقلیت آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: موافقت 98 درصد از نمایندگان مجلس با کلیات طرح ضدآمریکایی، اقدامی مناسب در جهت مقابله با سیاست های ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه است.

به گزارش ایرنا، یوناتن بت کلیا در دیدار امروز- یکشنبه- با جمعی از خبرنگاران رسانه های ترکیه با اشاره به تصویب طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه با اکثریت مطلق آراء نمایندگان ملت افزود: موافقت 98 درصد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح ضدآمریکایی فوق اقدامی به جا در جهت مقابله با سیاست های ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه است.
نماینده اقلیت آشوریان در مجلس در ادامه با بیان جایگاه اقلیت های دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ایران کشوری امن در منطقه بوده و اقلیت های دینی در ایران در نهایت احترام در کنار مسلمانان زندگی کرده و از حقوق شهروندی برابر با دیگر ایرانیان بهره مند هستند.
دبیرکل اتحادیه آشوریان جهان افزود: زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان آسمانی و همبستگی و اتحاد پیروان ادیان الهی در جمهوری اسلامی ایران همواره مثال زدنی و الگویی برای سایر کشورها است.
خبرنگاران رسانه های ترکیه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران خواستار گسترش ارتباطات فی مابین شدند.
به گزارش خانه ملت، بت کلیا، رئیس اتحادیه آشوریان و نماینده اقلیت آشوریان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار همچنین به سوالات خبرنگاران راجع به وضعیت زندگی اقلیت های مذهبی در جمهوری اسلامی ایران پاسخ داد.
سیام*3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال