معاون رئیس جمهوری: دولت برای جبران خسارات سیل تلاش می کند

مشهد- ایرنا- معاون رئیس جمهوری گفت: دولت برای جبران خسارت سیلزدگان اخیر از هیچ اقدام و تلاشی فروگذار نخواهد بود. بخشی از خسارتها به صورت وام بلاعوض به مردم پرداخت خواهد شد.

محمدباقر نوبخت روز یکشنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده خراسان رضوی افزود: سیل عصر جمعه 20 مرداد جاری در برخی مناطق کشور به 58 روستا و شش شهرستان خسارت قابل توجهی وارد کرده است.
وی خسارت وارده سیل به روستاهای خراسان رضوی را طبق برآوردهای انجام شده تاکنون هزار و 490 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: اطلاع رسانی مناسب و خروج مردم از حریم رودخانه ها از اقدامات خوبی بود که در واقعه سیل اخیر انجام و باعث شد جانباختگان به حداقل برسد.
معاون رئیس جمهوری گفت: کاشت درختان در دامنه های شیبدار و ساخت سیل بند از راهکارهای پیشگیری از بروز سیلاب و اتفافات مشابه در کشورمان است.
معاون رییس جمهوری امروز به خراسان رضوی سفر کرده و با همراهی استاندار و سایر مسئولان استان به مناطق سیل زده شهرستانهای کلات و درگز سرکشی کرد.
در پی بارشهای رگباری عصر جمعه در نیمه شمالی خراسان رضوی و جاری شدن سیل در شهرستانهای درگز، قوچان، نیشابور و کلات 9 نفر جان باختند و چهار نفر مفقود شده اند.
خبرنگار: مریم انجیدنی **انتشار: حسین کریم زاده
3027/1858

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال