نماینده مجلس: حفظ وزرای مجرب نقطه قوت کابینه دوازدهم است

ساری - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی کابینه معرفی شده برای دولت دوازدهم را دارای نقاط قوت و ضعف دانست و گفت: حفظ وزرای کارکشته و با تجربه از جمله نقاط قوت این کابینه است.

سید علی ادیانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور افرادی همچون بیطرف ، زنگنه، حجتی و سلطانی فر در جایگاه وزارت نیرو، نفت، جهاد کشاورزی و ورزش که در دولت یازدهم و دولت های گذشته سابقه فعالیت به عنوان وزیر را داشتند از جمله این نقاط قوت است .
نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس از رفتار دکتر روحانی در معرفی وزرای پیشنهادی کابینه دولت دوازدهم با عنوان رویکرد و رفتار اعتدال گرایانه یاد کرد و گفت : در ترکیب وزرای پیشنهادی سعی شده از فضای افراطی گری و توجه به جریان هایی که متهم به افراطی گری هستند استفاده نشود .
** پیش بینی رای آوری اکثر وزرای پیشنهادی
این نماینده مجلس اظهار داشت: با ارزیابی فضای حاکم در مجلس شورای اسلامی و نظر نمایندگان پیش بینی می کنم اکثر وزرای پیشنهادی آقای روحانی از مجلس رای اعتماد بگیرند .
وی اضافه کرد: احتمالا از میان وزرای پیشنهادی حداکثر چهار وزیر نتوانند از مجلسیان رای اعتماد بگیرند .
** پیرتر شدن کابینه
نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با مقایسه کارآمدی کابینه دولت یازدهم و کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم، گفت: در این مقایسه معدل قابلیت و کارآمدی دولت پیشنهادی دولت دوازدهم پایین تر از دولت یازدهم است.
وی از جمله عوامل پایین بودن کارآمدی کابینه دولت دوازدهم را پیرتر شدن سن این دولت اعلام کرد و افزود: سن دولت دوازدهم در مقایسه با دولت گذشته یک و نیم سال پیرتر شده است.
ادیانی گفت : بخصوص این که اگر وزیر پیشنهادی ارتباطات در کابینه دولت دوازدهم حذف شود این پیر شدن کابینه بیشتر محرز می شود .
نایب رئیس کمیسیون انرزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وعده های انتخاباتی رئیس جمهوری، گفت: در حالی که در آن برهه زمان جوانگرایی کابینه دولت دوازدهم از سوی آقای روحانی عنوان شد که این موضوع با اعلام کابینه پیشنهادی محقق نشده است .
** جای خالی وعده به کارگیری وزیر زن در کابینه دولت دوازدهم
وی استفاده از زنان متعهد و لایق در بدنه دولت دوازدهم به عنوان وزیر و نیز معاونان را دیگر وعده رئیس جمهور عنوان کرد و افزود : اما در وزرای پیشنهادی جایی برای زنان لحاظ نشده است .
ادیانی استفاده نشدن از قومیت ها را به عنوان دیگر ضعف کابینه دولت دوازدهم ذکر کرد و گفت که باید این مساله از سوی رئیس جمهور در پیشنهاد کابینه دولت مورد توجه قرار می گرفت .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشاردهنده: حسن فلاحتی
2096/1654

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال