شریعتمداری: برنامه ششم در صورت نیاز به تغییر، بررسی می شود

تهران- ایرنا- گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به نمایندگان اصناف درباره اولویت های برنامه ششم توسعه و تغییر احتمالی آن گفت: اقدام های کارشناسی درباره اولویت های این برنامه انجام شده است و در صورتی که نیاز به تغییر آن باشد بررسی های لازم می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد شریعتمداری» امروز (یکشنبه) در نشست هم اندیشی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با رییسان اتاق های اصناف سراسر کشور افزود: اصناف می توانند همچون کشورهای دیگر برندهای معروف را برای تولید وارد کشور کنند و دست به کارآفرینی بزنند.
شریعتمداری گفت: اصناف باید بدانند که مسیر باز است و می توانند با ارائه برنامه های عملیاتی هر آنچه را که توانایی انجام دارند از دولت طلب کنند و دولت دوازدهم نیز از آنها حمایت می کند.
وی افزود: ٨٥ هزار واحد تولیدی در کشور فعالیت می کنند که از میان آنها ٨٠ هزار واحد، کوچک و متوسط به شمار می روند که در بخش تولید فعالیت می کنند و در بحث اشتغال بسیار اهمیت دارند.
معاون اجرایی رییس جمهوری موضوع تولید را دغدغه دولت اعلام کرد و گفت: بیشترین جایگاه تولید ملی در صنایع کوچک و متوسط است که همواره دغدغه دولت بوده است و اصناف نیز باید محور آن حرکت کنند.
وی افزود: تولید جزو ضروریات اصناف است؛ بنابراین باید برنامه مدونی در این زمینه داشته باشند.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری سه شنبه گذشته نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
به گفته «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که نام وی به عنوان رییس دفتر رییس جمهوری در دولت دوازدهم مطرح شده، قرار است نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) در آینده اعلام و فعلا برای این وزارتخانه سرپرست تعیین شود.
طبق ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
محمد شریعتمداری که به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شده است، در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر بازرگانی به ترتیب 199 رای و 215 رای اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را گرفت.
وی در دولت یازدهم معاون اجرایی رییس جمهوری، جانشین رییس‌جمهوری در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی بوده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
‏IRNAeco@
اقتصام*9132**9189*1961* خبرنگار: فرزانه سلامت بخش**انتشار: مریم مسعود

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر