تروریست های ضدسوری آتش بس را نقض کردند

مسکو - ایرنا - وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تروریست های ضدسوری در شبانه روز اخیر 11 بار آتش بس را در مناطق مختلف سوریه نقض کردند.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه در بولتن خبری خود اوضاع سوریه را باثبات توصیف کرد که در بسیاری مناطق آرامش برقرار شده است.
وزارت دفاع روسیه در بولتن اینترنتی افزوده است: طرف روسی کمیسیون مشترک روسیه و ترکیه مسئول نظارت بر آتش بس سوریه در شبانه روز اخیر از 11 مورد نقض ترک مخاصمه از سوی گروههای تروریستی در این کشور خبر داد.
در بولتن آمده است: طرف ترکیه ای این کمیسیون نیز سه مورد نقض آتش بس در سوریه را گزارش داده است.
وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد: دو مورد نقض آتش بس در لاذقیه، هفت بار در حلب و دو بار هم در قنیطره گزارش شده است که بخش اصلی در مناطق تحت کنترل گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره ثبت شده است.
آتش بس در سوریه با آغاز روند ایجاد چهار منطقه امن در این کشور تثبیت شده است.
ایران، روسیه و ترکیه 14 اردیبهشت در چهارمین دور مذاکرات آستانه، تفاهم نامه ایجاد چهار منطقه امن را در سوریه امضا کردند که در برگیرنده مناطقی در استان های ادلب، بخش هایی از حمص، غوطه شرقی، درعا و قنیطره با هدف کاهش خشونت ها است.
توقف همه اقدام های جنگی بین طرف های مناقشه شامل نیروهای دولتی و معارضان پیوسته به آتش بس، تسهیل دسترسی ساکنان به کمک های انسانی، بازسازی زیرساخت ها، تامین شرایط ارائه کمک های پزشکی و بازگشت آوارگان نیز در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته است.
ایجاد کمربند امنیتی برای جلوگیری از بروز وقایع و حوادث از جمله برخوردهای جنگی بین طرف های مناقشه در امتداد مرزهای مناطق کاهش تنش، فعالیت ایستگاههای بازرسی و گذرگاهها همراه مقرهای ویژه نظارت بر آتش بس از دیگر تدابیر پیش بینی شده است.
بنا به این تفاهم نامه، همه تدابیر لازم در چارچوب تامین شرایط ایجاد مناطق امن برای تمامی طرف های مناقشه بکار گرفته می شود و همزمان مبارزه با داعش، جبهه النصره و همه گروههای مرتبط با آنها اعمال می شود و تلاش ها برای پیوستن گروههای معارض به آتش بس نیز ادامه می یابد.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال