تذکرات نمایندگان مجلس؛ پیشنهاد حذف دلار از روابط بانکی، جلوگیری ازسلاخی شدن شیعیان در افغانستان

تهران -ایرنا - تقدیر از تصویب طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه، تبریک و تسلیت شهادت محسن حججی از شهدای مدافع حرم و جلوگیری ازسلاخی شدن شیعیان در افغانستان از محورهای تذکرهای جلسه علنی روز یکشنبه نمایندگان مجلس بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمد وحدتی نماینده بسطان آباد در مجلس در تذکری شفاهی ضمن تبریک و تسلیت شهادت محسن حججی از شهدای مدافع حرم خطاب به دشمنان ایران اسلامی گفت: مطمئن باشید تا آخرین نفس ایستاده ایم تا از خون پاک حججی ها دفاع کنیم و دشمنان را به سر عقل آورده و سرجای خود بنشانیم.
وی از رییس جمهوری خواست به وزیران پیشنهادی اعلام کند برنامه های کاربردی و مدون و عملیاتی با برنامه زمان بندی اجرایی اعلام کنند.
وی همچنین خطاب به رییس جمهوی گفت: با عنایت به عدم پایبندی کشور آمریکا به سند بین المللی برجام که نشانگر بی احترامی به ملت و دولت ایران و سایر ملت و دولت هایی که این سند را امضا کرده اند است خواهشمندم دستور فرمایید در اسرع وقت دلار آمریکا از روابط اقتصادی و بانکی کشور حذف و یورو جایگزین آن شود.
احمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان در مجلس نیز در تذکری شفاهی با اشاره تصویب طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه گفت: تصویب این طرح هشداری برای آمریکا بود که بداند هر زمانی هر گونه کوچکترین اقدامی را با بزرگترین پاسخ ها خواهد شنید.
وی ضمن تاکید بر همراهی دولت با مجلس برای رای اعتماد به وزیران پیشنهادی افزود: مجلس شورای اسلامی صلاحیت فردی و تخصصی وزیران را براساس شاخص های آن ها تعیین و بررسی خواهد کرد و امیدواریم برای شروع بکار هرچه زودتر دولت ، وزیران بتوانند از مجلس رای اعتماد بگیرند.
ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس نیز در تذکری شفاهی به نمایندگی از مردم شهرستان نجف آباد از عموم مردم و مسوولان به خصوص رهبر معظم انقلاب به لحاظ عنایتی که در خصوص تسلیت و تبریک شهید حججی داشتند تشکر کرد.
وی افزود: شهید حججی گلی از بوستان شهدای مدافع حرم است که یاد تمام شهدای این عرصه گرامی می داریم و از خداوند می خواهیم توفیق دهد تا راه این شهدا را ادامه دهیم.
اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس نیز در تذکری شفاهی ضمن تقدیر از نمایندگان به منظور تصویب طرح یک فوریتی مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا در منطقه گفت: تصویب این طرح پیام روشنی برای آمریکایی ها داشت تا دست از اقدامات ماجراجویانه در منطقه و ایجاد خسارت در خاورمیانه بردارند.
وی با بیان اینکه شهادت شهید محسن حججی پیام آشکاری به ندای مظلومیت خواهی ملت ها و به تأسی از سرور و سالار شهیدان بود، اظهارکرد: این پیام تا نابودی این غده سرطانی که ساخت و پرداخته صهیونیست ها و آمریکایی هاست، ندا سر داده خواهد شد.
نادر قاضی پور، علیرضا محجوب، محمد حسین فرهنگی نمایندگان ارومیه، تهران، تبریز در مجلس در تذکری کتبی به وزیر امورخارجه بر لزوم پیگیری جدی و ممانعت از کشته و سلاخی شدن مردم شیعه منطقه ای در کشور افغانستان به دست عناصر داعش تاکید کردند.
این نمایندگان همچنین در تذکری به رییس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حذف عنوان نیمه حضوری در اساسنامه جدید دانشگاه پیام نور را خلاف قانون دانستند.
نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان مردم ارومیه و تهران در مجلس در تذکری به وزیرکشور خواستار جلوگیری از قاچاق انسان از افغانستان به ایران شدند.
سیام*9254**خبرنگار: سجاد خسروانیان

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال