2000 تن مرغ منجمد در کرمان توزیع شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل پشتیبانی امور دام شمال استان کرمان گفت: طرح توزیع مرغ منجمد به منظور تنظیم بازار گوشت مرغ تقریبا از هفت ماه قبل در کرمان آغاز و تا امروز بیش از 2 هزار تن مرغ در این منطقه توزیع شده است.

مهدی بنی اسدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نسبت به تنظیم بموقع بازار گوشت و مرغ در اداره کل پشتیبانی امور دام استان کرمان حساسیت ویژه ای وجود دارد به گونه ای که از اسفندماه سال گذشته تا امروز حتی یک روز هم امر توزیع مرغ منجمد متوقف نشده است.
وی خاطرنشان کرد: برای اینکه مطمئن باشیم مرغ منجمد به دست مردم می رسد، الویت توزیع را به فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای اختصاص داده ایم و قیمت مرغ برای این فروشگاه ها و عاملان توزیع، پنج هزار و 300 تومان و برای مصرف کننده پنج هزار و 700 تومان در نظر گرفته شده است.
بنی اسدی با اشاره به کاهش قیمت مرغ گرم از هشت هزار و 550 تومان به هشت هزار و 100 تومان اظهار کرد: توزیع مرغ منجمد تا زمانی که قیمت مرغ گرم مناسب نشود ادامه خواهد داشت.
وی همچنین به توزیع گوشت گوساله وارداتی در استان کرمان اشاره و عنوان کرد: گوشت گوساله وارداتی در کرمان متقاضی زیادی ندارد اما با این حال طی هفت ماه گذشته بیش از 50 تن از این گوشت ها در این استان توزیع شده است.
وی قیمت گوشت ران گوساله را 23 هزار و 400 و قیمت سردست را 22 هزار و 400 تومان اعلام کرد.
مدیرکل پشتیبانی امور دام شمال استان کرمان همچنین با بیان اینکه امسال ذرت را به قیمت یکهزار و 40 تومان از کشاورزان ارزوئیه خریداری کردیم گفت: بیش از 16 هزار تن ذرت را با قیمت 720 تومان در اختیار مرغداری ها گذاشتیم.
بنی اسدی با بیان اینکه توزیع جو از 20 روز قبل در شمال استان کرمان آغاز شده است عنوان کرد: هر کیلو جو به قیمت یکهزار و 30 تومان توسط پشتیبانی امور دام استان از کشاورزان خریداری و به قیمت 920 تومان در اختیار دامداران قرار داده شده است.
وی خاطرنشان کرد: جو به میزان لازم در استان کرمان ذخیره سازی شده است و از دامداران می خواهیم که در این زمینه نگرانی نداشته باشند.
کرمان دارای 23 شهرستان است و جنوب کرمان با هفت شهرستان سازمان جهاد کشاورزی مستقل دارد.
خبرنگار: کمیل بهشتیان ** انتشاردهنده: انتشار دهنده: نجمه حسنی
7429/3029

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال