سیلاب های مرداد 203 میلیارد ریال به راه های روستایی گلستان خسارت زد

گرگان – ایرنا – معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت که: سیلاب های مرداد ماه امسال به افزون بر 300 کیلومتر از راه های ارتباطی روستاهای استان 203 میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

عادل مصدقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: طی سه مرحله جاری شدن سیلاب در 9، 10 و '19 و 20' مرداد ماه سال جاری در گلستان این میزان خسارت به راه ها، ابنیه فنی، پل ها و تاسیسات جاده ای وارد شده که گزارش آن به سازمان مرکزی و مدیریت بحران استانداری به منظور تامین اعتبار برای مرمت ارسال شده است.
وی با اشاره به بارش های رگباری و سیلاب روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته (19 و 20 مرداد) گفت که بیشترین خسارت این سیلاب به راه های 74 روستای شهرستان های علی آباد، رامیان، مراوه تپه، آزادشهر، مینودشت، کلاله و گنبدکاووس وارد شده است.
مصدقی؛ هم اینک تمامی راه های اصلی و روستایی استان را باز و آمد و شد خودروها را برقرار بیان کرد و افزود: 30 گروه راهداری با تجهیزات خودرویی راهسازی در جاده های خسارت دیده از سیل اواخرهفته گذشته در شرق استان مستقر بوده وعملیات ایمن سازی این محورها را انجام می دهند.
وی همچنین از رانندگان خواست که در هنگام عبور از جاده های مناطق سیل زده به لحاظ ایمن نبودن و احتمال ریزش سنگ در برخی مسیرهای کوهستانی احتیاط لازم را داشته باشند.
به گزارش ایرنا براثر بارش های رگباری، تندباد و سیلاب عصر پنجشنبه و روز جمعه در گلستان دو تن از هم استانی ها جان خود را از دست داده و دو نفر دیگر مفقود شدند که تلاش برای آگاهی از سرنوشت آنان ادامه دارد.
گلستان با افزون بر 20 هزار کیلومتر مربع وسعت واقع در شمال کشور جزو استانهای سیل خیز به شمار می رود که همه ساله و بویژه در مرداد ماه سیل و خسارت های آن را تجربه می کند.
6204/1648
خبرنگار: علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال