نمایندگان پارلمان تونس : مقاومت لبنان الگویی برای ملت های منطقه است

تهران - ایرنا - نمایندگان پارلمان تونس که به لبنان سفر کرده اند در جریان بازدید از مناطق آزاده شده بلندی های شهرک عرسال از لوث تروریست های تکفیری، تاکید کردند که مبارزات و موفقیت های مقاومت لبنان الگویی برای ملت های منطقه است.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری المیادین روز یکشنبه گزارش داد، اعضای هیات پارلمانی تونس ، آزاد سازی این مناطق را ' حماسه ای قهرمانانه ' در مبارزه با دشمنان تروریستی تکفیری خواندند.
نمایندگان پارلمان تونس در مصاحبه با شبکه خبری المیادین تاکید کردند که تجربه های مقاومت لبنان، نمونه و الگویی برای ملت هاست و نشان داده است که می توان بر تروریسم غلبه کرد.
المیادین با اشاره به بازدید هیات پارلمانی تونس از جنوب لبنان و بلندی های شهرک عرسال در شمال شرق لبنان و نزدیک مرزهای سوریه ، نوشت که اعضای این هیات تصمیم دارند، نتایج مقاومت و تصاویر واقعی نبرد با رژیم صهیونیستی و گروه های تروریستی تکفیری را برای جوانان تونسی تشریح کنند و بگویند زمانی که اراده ملی وجود دارد، هیچ مجالی برای سخن گفتن از شکست نیست.
' رابحه بن حسین ' نماینده پارلمان تونس گفت : دشمن یکی و مشترک است و هر کجا که باشد مورد هدف قرار می گیرد.
وی تاکید کرد: اراده و قدرت و صبر و تحمل برای پیروزی تجربه مهمی حتی در تربیت فرزندان است.
بن حسین همچنین از مشاهداتش از تونل هایی که رزمندگان حزب الله با دستانشان در جریان جنگ با دشمن صهیونیستی حفر کرده بودند، سخن گفت و افزود: بازدید از مناطق آزاد شده ، معنای مقاومت و مبارزه برای زمین و کرامت را تداعی کرد و این مقاومت شایسته احترام و تقدیر است .
نماینده مجلس تونس خاطرنشان کرد: هدف از این بازدید ایجاد ارتباط و اظهار احترام و تقدیر از مقاومت است زیرا که جنگ آنان با دشمنان صهیونیستی و تروریستی جنگ ماست.
بن حسین تصریح: پیروزی مقاومت در این مناطق نشانه مثبتی است بر این که تونسی ها هم می توانند بر دشمن غلبه کنند به گونه ای که هیچ نشانی از دشمن وجود نداشته باشد.
این نماینده پارلمان تونس تاکید کرد: اکنون مجالی برای سخن گفتن از قدرت ها و یا تبعیت از آنها برای تحمیل سیاست هایشان وجود ندارد و ملت ما می تواند تمامی موازین را تغییر دهد و حقوق خود را بگیرد.
وی افزود: الگویی که ما در این زمنیه می گیریم همان پیروزی مقاومت لبنان است.
انجمن ها، شخصیت های سیاسی و پارلمانی و اندیشمندان تونسی ضمن تأکید بر ازسرگیری روابط دیپلماتیک تونس با سوریه، بازگشت سفیر کشورشان به دمشق را خواستار شده اند.
تونس در فوریه 2012 میلادی همراه با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس روابط خود را با دولت سوریه قطع کرد. این موضع گیری در دوران ریاست جمهوری «منصف المرزوقی» بود.
در پایان دوره ریاست جمهوری المرزوقی، دولت تونس دفتری تحت عنوان «رسیدگی به وضعیت3 هزار تونسی در سوریه» در دمشق ایجاد کرد که به عنوان گامی در جهت بهبود روابط میان دو کشور تلقی شد.
هیات پارلمانی تونس در پی افزایش درخواست های سیاسی و مردمی برای از سر گیری روابط تونس با دمشق و هماهنگی با دولت سوریه در زمینه مبارزه با تروریسم اخیرا به سوریه سفر و با بشار اسد رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
خاورم**1408** 1324
مترجم: اکرم کرمی // انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال