لاریجانی:

تصویب طرح مقابله با آمریکا گام اول ایران بود/ 16 اقدام دیگر اجرایی خواهد شد

تهران-ایرنا-رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که آمریکایی ها بدانند تصویب طرح مقابله با آمریکا گام نخست ایران بود گفت: 16 اقدام دیگر که در هیات نظارت بر اجرای برجام تصویب شده، اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی رییس مجلس پس از تصویب جزییات طرح مقابله با اقدامات تروریستی و ماجراجویانه آمریکا گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در دو ماه گذشته با دقت زیادی این طرح را بررسی کردند تشکر می کنم نمایندگان ، خصوصا فراکسیون ها وکمیسیون امنیت ملی مجلس درباره این طرح وقت زیادی گذاشتند و زحمات زیادی متحمل شدند.
وی افزود: نمایندگان با دقت این طرح را مطالعه کردند و بخش های دیگر نیز مشارکت لازم را داشتند.
رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به آمریکایی ها گفت: مجلس ایران با صلابت در این راستا گام برداشت، آمریکایی ها بدانند این گام اول بود ضمن این که با احتیاط در برخی امور گام برداشته ایم.
لاریجانی اظهار داشت: 16 مورد اقدامات دیگر در هیات نظارت بر اجرای برجام تصویب شده که به اجرا در خواهد آمد.
وی در ادامه به ماده 10 طرح مقابله با اقدامات تروریستی و ماجراجویانه آمریکا اشاره کرد و گفت: اگر آمریکایی ها تحریم‌هایی مخالف برجام اعمال کنند، دولت در این قانون و طبق ماده 10 آن موظف به اقدام متقابل در زمینه هسته ای و سایر امور شده است، لذا وزارتخانه های خارجه و اطلاعات باید مستمرا وضعیت را پیگیری کرده و گزارش را به مجلس ارائه دهند.
لاریجانی تاکید کرد: مجلس رفتار آمریکا را رصد می کند، این قانون بسیار مهم است دولت باید براساس آن اقدامات متقابل و متناسب با اقدامات آمریکا انجام دهد.
سیام**9121 خبرنگار:سمیه لاری
انتشار: کتایون لامع زاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال