نماینده مجلس : اقدامات بنیاد برکت در جهت رفع نیازهای مردم مناطق محروم است

شیراز - ایرنا -نماینده‌ مردم آباده، بوانات و خرم‌بید در مجلس شورای اسلامی گفت : بررسی‌ها و مطالعات خوبی که بنیاد برکت در زمینه‌ انجام پروژه‌ها و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم داشته باعث شده تا این اقدامات متناسب با خواسته‌ها و نیازهای مردم در مناطق محروم باشد.

رحیم زارع روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با تأکید بر اثرگذاری اقدامات بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ محرومیت‌زدایی،افزود : از دولت و همه‌ نهادها مکمل طرح‌های بنیاد برکت در حوزه‌ اقتصاد مقاومتی باشند و در جهت رونق مناطق محروم تلاش کنند.
وی درباره‌ اقدامات بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ انتخابیه‌ خود افزود: گروه کارشناسی قوی بنیاد برکت توانسته در توجیه فنی و اقتصادی طرح‌ها، آمایش سرزمین و زیست‌بوم مناطق، مطالعات خوبی داشته باشد.
این نماینده‌ مجلس ادامه داد : بنیاد برکت در حوزه‌ مدرسه‌سازی، احداث مراکز مذهبی و فرهنگی مثل مساجد، حوزه‌های علمیه و خانه‌های عالم، بهداشت و درمان، ساخت مسکن محرومین، انجام امور زیربنایی و ارایه‌ خدمات حمایتی و بیمه‌ای، موفقیت‌های زیادی داشته و همین امر در رفع محرومیت از مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته‌ تأثیر بسزایی دارد.
وی خاطر نشان کرد: در بحث سرمایه‌گذاری‌ها و مشارکت‌های اقتصادی هم بنیاد برکت اقدامات قابل‌توجهی انجام داده که دقیقاً در راستای اقتصاد مقاومتی بوده و در افزایش سطح رضایت‌مندی مردم مؤثر است.
زارع با اشاره به تلاش بنیاد برکت در جهت زدودن غبار محرومیت از مناطق محروم، گفت: خدمات بنیاد برکت در آینده بیشتر ملموس خواهد شد اما در حال حاضر در وضعیت رکود و بیکاری فعلی در کشور، بنیاد موفقیت‌های مهمی را در حوزه‌ توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی کسب کرده است.
زارع همچنین اظهار کرد: انتظار می‌رود دولت و سایر نهادها هم مکمل طرح‌های بنیاد برکت در حوزه‌ اقتصاد مقاومتی بوده، در جهت رونق مناطق محروم تلاش کنند،اگر این اتفاق بیفتد در زمینه‌ رشد اقتصادی، افزایش تولید ناخالص ملی و کاهش نرخ بیکاری شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تأکید بر شناخت ظرفیت‌ها در راستای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم خاطر نشان کرد: در منطقه‌ ما پتانسیل و ظرفیت رشد و توسعه وجود دارد و به خواست خداوند و همت و کمک بنیاد برکت، این توان بالقوه بالفعل شود و بتواند راهگشای مسایل و مشکلات مناطق باشد.
بنیاد برکت در 20 آذر ماه سال 1386 توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد تا به عنوان مجموعه‌ای برای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و انجام امور عام‌المنفعه، در مناطق محروم و کمتر توسعه ‌یافته فعالیت کند.
توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، توسعه فضاهای آموزشی با ساخت مدارس برکت، انجام امور زیربنایی، ساخت مراکز فرهنگی- مذهبی، توسعه خدمات بیمه ای، مالی و حمایتی، ساخت و تکمیل بیمارستان و افزایش دسترسی افراد مختلف جامعه به ویژه هموطنان ساکن مناطق محروم به خدمات بهداشتی و درمانی بخشی از حوزه های فعالیت بنیاد برکت است.
1138 /1484
خبرنگار: ناهیدصفری **انتشار دهنده : اصغر رضاخانی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال