نخستین جلسه دادگاه مدیران تلگرامی به صورت غیر علنی آغاز شد

تهران - ایرنا - رسیدگی به اتهامات چند تن از مدیران تلگرامی دقایقی پیش به صورت غیر علنی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار قضایی ایرنا، در این جلسه دادگاه، به اتهامات مدیران کانال‌های تلگرامی که اواخر اسفند پارسال دستگیر شده بودند، رسیدگی می شود.
رسیدگی به این پرونده که امروز 22 مرداد آغاز شده است به مدت سه روز یعنی 23 و 24 مرداد ماه هم ادامه دارد.
براساس این گزارش، نیمه دوم اسفند پارسال 9 نفر از مدیران کانال‌ های تلگرامی به اتهام مسائل ضدامنیتی و خلاف عفت عمومی بازداشت شدند.
به گزارش ایرنا، دو تن از این متهمان همان آغاز دوران بازداشت با قرار وثیقه آزاد شدند و برای هفت متهم دیگر هم پس از تکمیل تحقیقات در دادسرا، کیفرخواست صادر و به شعبه 15 دادگاه انقلاب ارجاع شد.
قاضی ابوالقاسم صلواتی رئیس شعبه دادگاه انقلاب، برای این هفت متهم، قرار وثیقه 500 میلیون تومانی صادر کرد که برخی از متهمان با تودیع وثیقه آزاد شدند اما برخی دیگر به خاطر ناتوانی در تودیع وثیقه همچنان در بازداشت به سر می برند.
به گزارش ایرنا، اواخر اسفند 95 به دنبال دستگیری تعدادی از مدیران کانال های تلگرامی، حسن روحانی رئیس جمهوری خواستار پیگیری این موضوع شد و اعلام کرده بود که وزیران کشور، دادگستری و اطلاعات پیگیر این ماجرا هستند تا به او گزارش دقیقی ارائه دهند.
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌ قضاییه اواخر فروردین 96 در نشست خبری اتهامات افراد دستگیر شده را ضد امنیتی و برخی نیز مسائل خلاف عفت عمومی و انتشار مطالب مستهجن عنوان کرد.
به گفته محسنی اژه ای، این اتهامات بر اساس گزارش رسمی مطرح شده و دادستان طبق موازین قانونی برای دستگیری افراد اقدام کرده است. تعدادی از این‌ها در بازداشت هستند و پرونده در دادسرا در مرحله رسیدگی است.
اجتمام** 7329** 1569
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد ** انتشار: علی حبیبی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال