اختصاصی ایرنا؛

عضو کمیسیون صنایع:وزیر پیشنهادی صنعت بهترین انتخاب رییس جمهوری است

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی معتقد است: انتخاب محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی وزارتخانه صنعت، معدن وتجارت در واقع بهترین انتخاب رییس دولت دوازدهم برای کابینه آینده است و مجلس نیز از این امر استقبال می کند .

« فریدون احمدی » روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: مساله اصلی اقتصاد کشور، اشتغال و تولید است و در واقع برای این شرایط که اکنون کشور دارد، بیش از هر زمان نیازمند حمایت وِیژه از تولید است.

** جهش صادراتی برنامه وزارت صنعت
وی افزود: واقعیت اینکه رونق تولید و ایجاد اشتغال در گرو جهش صادراتی است و این موضوع کلیدی باید در دستور کار وزارت صنعت در چهار سال اینده باشد .
احمدی خاطرنشان کرد: انتظار این است که شریعتمداری در دوره فعالیت خود به عنوان وزیر صنعت، با برنامه ریزی لازم جهش صادراتی ایجاد کند و این اولویت نخست محسوب می شود .

** اشرافیت بر مسایل صنعت، معدن وتجارت
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شوررای اسلامی اضافه کرد: وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم مسئولیت معاون اجرایی رییس جمهوری را برعهده داشته و هشت سال وزارت بازرگانی را در دولت هفتم و هشتم اداره کرده، بنابراین بر کل سیستم و مسایل صنعت، معدن و تجارت کشور اشراف لازم دارد، به این ترتیب دومین مشخصه برای احراز پست وزارت مربوطه را داراست.

** آگاهی بر مسایل بازار و ابزارهای آن
احمدی گفت: سومین مساله اصلی که نیاز است، وزیر پیشنهادی برآن اشراف داشته باشد، حوزه مالی، فاینانس، صادرات، ارز، تعرفه، بازارهای جدید است که شریعتمداری بر این بخش تسلط لازم را دارد و همکاری خوبی در گذشته با همه بانک های تجاری داشته است .
وی افزود: وزیر پیشنهادی بر موضوع های تثبیت نرخ ارز، مسایل ارزی، دغدغه های تولید، تظام تعرفه و توزیع به خوبی آگاه است.

** انسجام در تیم اقتصادی دولت دوازدهم
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس فهرست پیشنهادی رییس دولت دوازدهم، مشخص است که انسجام در تیم اقتصادی دولت آینده وجود دارد و در واقع نقطه قوتی است و افراد در گذشته با هم همکاری داشته اند.
وی یادآور شد: انسجامی که در تیم اقتصادی دولت دوازدهم وجود دارد در دولت یازدهم شاهد نبودیم.

** استقبال مجلس از گزینه پیشنهادی وزارت صنعت
احمدی گفت : ارزیابی که از مجلس شورای اسلامی در ارتباط با انتخاب وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن وتجارت وجود دارد، اینکه وی مورد استقبال عموم نمایندگان است .
وی افزود: شریعتمداری تحصیلات عالی در رشته مدیریت دارد، فردی متعادل و برخوردار از تجارب کاری است و انتخاب خوبی از سوی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صورت گرفته است.
به گزارش ایرنا، نامه معرفی 17 وزیر پیشنهادی برای دولت دوازدهم از سوی رییس جمهوری خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی روز 17 مرداد ماه قرائت شد و محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن وتجارت اعلام شد.
براساس ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
محمد شریعتمداری که به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شده است، در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر بازرگانی به ترتیب 199 رای و 215 رای اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را اخذ کرد.
وی در دولت یازدهم معاون اجرایی رییس جمهوری، جانشین رییس‌جمهوری در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام ** 1559 ** 1561 ** مصاحبه: حسین عضدی فسا** انتشار:مژگان توانا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال