نماینده کویتی خواستار محاکمه مسئولان روزنامه خبرساز علیه ایران شد

تهران- ایرنا- پس از دستگیری 12 نفر از اعضای گروهک موسوم به 'العبدلی' در داخل خاک کویت، یک نماینده پارلمان این کشور خواستار محاکمه مسئولان روزنامه 'السیاسه' چاپ این کشور شد که با دروغ پراکنی ، مدعی فرار متهمان این گروهک به ایران شده بود.

به نوشته روز یکشنبه پایگاه اینترنتی روزنامه کویتی 'الوطن'، 'صالح عاشور'، بر روی صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: روزنامه السیاسه باید به دلیل تلاش برای ایجاد فتنه و آشوب در داخل کویت ، نشر اکاذیب ، تحریک افکار عمومی به اختلافات فرقه ای و برخی مشکل افرینی های دیگر در دادگاه محاکمه شود.
روزنامه السیاسه پیشتر به نقل از برخی منابع امنیتی کویتی مدعی شده بود که 14 متهم وابسته به گروهک العبدلی در روز صادر شدن حکم نهایی شان از سوی دادگاه ، به ایران گریخته اند.
این در حالی است که وزارت کشور کویت روز گذشته (شنبه) اعلام کرد که 12نفر از متهمان این پرونده در داخل کشور شناسایی و دستگیر شده اند.
در 22 مردادماه سال 1394 کویت اعلام کرد یک گروهک را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات را در منطقه العبدلی این کشور بازداشت کرده و از آن زمان موج اتهامات علیه ایران و حزب‌الله در این رابطه آغاز شد و برخی مقامات کویتی و رسانه‌‌های این کشور مدعی شدند گروهک مذکور با ایران و حزب‌الله ارتباط داشته‌اند.
سید حسن نصر الله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر خود با رد این اتهامات، تاکید کرد که هیچ یک از اعضای حزب الله در گروه العبدلی عضویت نداشته‌ اند.
خاورم**9366**1049
مترجم:صغری رحیمی / انتشار دهنده : مریم کاظمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال