لاریجانی:شهادت محسن حججی و حادثه تروریستی افغانستان نمونه ای از تفکر تکفیری است

تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شهادت محسن حججی و همچنین حادثه تروریستی افغانستان نمونه ای از تفکر تکفیری است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس با تسلیت شهادت محسن حججی، افزود: در هفته گذشته دو حادثه تکان دهنده اتفاق افتاد که قلوب امت اسلامی را جریحه‌دار کرد، حادثه شهادت استوانه پایداری، شهید حججی در میدان مجاهدت درس فداکاری در راه هدف را با صلابت و استواری به جهان ارائه کرد. او به راستی شاگرد راستین مکتب حسینی بود و هنگامه‌ای عاشورایی را نشان داد و عیان کرد که مصاف امروز با تروریست‌ها بار دیگر مصاف حسینیان و یزدیان است.
وی درمورد جنایت تروریستی در افغانستان نیز یادآور شد: در این جنایت بزرگ تروریستی صدها نفر از مسلمانان از زن، مرد، پیر، جوان و کودک را به خاک و خون کشید.
وی تصریح کرد: همان تروریست‌های یزیدی که در سوریه با شنیع‌ترین روش‌ها حججی عزیز را به شهادت رساندند در افغانستان نیز چنین جنایت هولناکی را رقم زدند. اینها نمونه‌هایی از دستاوردهای تفکر تکفیری است. آیا امروز روشن نیست که ریشه این ماجراجویی‌ها توسط چه کسانی و چه کشورهایی سامان یافته است؟
رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بعد از جنگ‌های رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان و مخصوصا جنگ 33 روزه علیه جبهه مقاومت و حزب‌الله لبنان که به تعبیر خودشان کمر اسرائیل شکست، آنان روش خود را دگرگون کردند و به جای مصاف رودرو با نیرنگ و اختلاف‌افکنی در امت اسلامی درگیری‌های گروه‌های تروریستی را دامن زدند و برخی کشورهای مساله‌ساز در منطقه هم دلالی آنها را کردند و معرکه آتش افروزی داخلی امت را به وجود آوردند.
لاریجانی همچنین گفت: نوع جنایت تروریست‌ها نشان می‌دهد چقدر از فرهنگ اسلامی فاصله دارند و هدفی جز تفرقه و بدنامی مسلمانان ندارند، اما از لا به لای این جنایت، عمق اضطراب آنان نیز نشان داده می‌شود که پس از ضربه‌های متوالی و عمیق در موصل و سوریه به خط آخر رسیدند که دست به چنین جنایتی و حرکت‌های وحشیانه‌ای زدند.
وی ادامه داد: همان طور که در جنگ 33 روزه، حزب الله قهرمان کمر رژیم صهیونیستی را شکست، حججی‌های غیرتمند و قهرمان نیز آخرین بقایای تروریست‌ها را تحویل آمریکا و صهیونیست‌ها و دست‌نشانده‌های منطقه‌ای آنان می‌دهند.
رییس مجلس یاد محسن حججی آن رادمرد مجاهد را گرامی داشت و بر ارواح مطهر ایشان و شهدای افغانستان درود فرستاد و با خانواده معزز آنان همدردی کرد و به پارلمان و ملت افغانستان تسلیت گفت.
لاریجانی اضافه کرد: همچنین مجمع نمایندگان اصفهان شهادت شهید حججی فداکار را تسلیت می گوید.
سیام**9121 **1336
خبرنگار: سمیه لاری**انتشار: مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال