مقام یمنی: در آستانه پیروزی قرار داریم

تهران - ایرنا - رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت: ملت و ارتش یمن بر خلاف تصور دشمن با عزم و اراده خویش در آستانه پیروزی قرار دارند و این در حالی است که دشمن می پندارد ملت یمن را به مرحله ای از ضعف و ناتوانی رسانده و زمینه را برای مداخله آمریکا فراهم کرده است.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، «صالح الصماد» روز شنبه در مراسم پایان دوره آموزشی نیروهای نظامی در شهر صعده واقع در شمال یمن گفت: روزهای آینده شاهد اتفاقاتی خواهید بود که بر روند جنگ به ویژه در مناطق مرزی تاثیر بسزایی خواهد گذاشت و درگیری ها به عمق خاک عربستان خواهد رسید و فشار بر این کشور را درپی خواهد داشت.
وی تاکید کرد: در معرض تجاوز و حمله ای قرار گرفتیم که در تاریخ یمن بی سابقه بوده و از این رو مقاومت بی نظیری را از خود نشان دادیم.
رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت: چاره ای جز استقامت و پایداری برابر دشمن نداریم.
وی با اشاره به کشتار مردم یمن از سوی نظامیان سعودی و مزدوران آنها خاطر نشان کرد که عربستان، یمن را به میدانی برای آزمایش سلاح های خریداری شده از استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا تبدیل کرده است.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار و زخمی شدن هزاران یمنی و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.
شبد**1480**1379
مترجم: غلامرضا رفیع** انتشار دهنده: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال