تکمیل انبار داروی خراسان جنوبی نیازمند 19 میلیارد ریال بودجه است

بیرجند - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند از پیشرفت 85 درصدی پروژه انبار دارویی بیرجند خبر داد و گفت: عملیات ساختمانی این پروژه تا پایان شهریورماه به اتمام می رسد و 19 میلیارد و 500 میلیون ریال برای تکمیل آن نیاز است.

کبری ناصری روز شنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از این پروژه افزود: نخستین پیگیری ها برای ساخت انبار دارو در استان سال 1389 آغاز شد.
وی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان و قرار داشتن آن در مسیر گسل های زلزله، احتمال ایجاد سایر بلایای طبیعی و حوادث مترقه و مهم تر اینکه داشتن مرز مشترک و همجواری با کشور افغانستان همچنین به منظور خدمات رسانی به مردم محروم منطقه، آمادگی و حضور کادر درمانی در مواقع بحران ضروری به نظر می رسد.
وی بیان کرد: در تیم درمان اهمیت ارایه خدمات دارویی بر هیچکس پوشیده نیست به نحوی که چنانچه خدمات دارویی به موقع در کنار سایر خدمات پزشکی ارایه نشود درمان موثری انجام نخواهد شد.
وی ادامه داد: ارایه خدمات دارویی باید سریع به موقع و در شرایط مطلوب نگهداری انجام شود لذا بدین منظور نیاز به دپوی دارویی مناسب در استان احساس می شود.
به گزارش ایرنا ناصری اظهار کرد: برای در اختیار داشتن دپوی دارویی مناسب و نگهداری دارو در شرایط مطلوب و دسترسی سریع و آسان به دارو در شرایط بحران به انبار دارویی استاندار نیاز است.
وی عنوان کرد: سال 89 یک میلیارد و 386 میلیون ریال از اعتبارات استانی با عنوان کمک به تکمیل و تجهیز فضاهای بهداشتی و دارویی(انبار دارو) به این امر اختصاص یافت.
وی یادآور شد: سال 1390 موافقت مسئولان استانی مبنی بر واگذاری زمین برای ساخت انبار دارو اخذ شد و در جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان موافقت استقرار مجتمع انبار دارویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حاشیه جاده شکراب کسب شد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: این زمین به مساحت چهار هزار و 900 مترمربع با قیمت 983 میلیون ریال خریداریو تحویل معاونت شد که سریعا نسبت به تهیه نقشه های اولیه با همکاری دفتر فنی دانشگاه اقدام شد.
ناصری اضافه کرد: سپس نسبت به عقد قرارداد خرید، حمل و نصب آهن آلات سوله با مبلغ هزار و 918 میلیارد و 981 میلیون ریال اقدامات لازم اتجام شد و همزمان نسبت به اجرای فنداسیون انبار دارو، نصب اسکلت و سقف سوله انجام شد.
وی گفت: سال های 92، 93 و ابتدای 94 به علت نبود بودجه پروژه متوقف شد و بعد از اختصاص اعتبار از ابتدای سال 95 ادامه عملیات اجرایی انبار دارو شامل حصارکشی و اجرای دوربین دور زمین، تهیه نقشه های داخلی انبار، سرایداری، اتاق تاسیسات و اجرای سازه داخلی انبار آغاز شد.
7557*6054* خبرنگار- رقیه محمدی* انتشاردهنده- مریم پنجابی*

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال