نیروهای امنیتی تونس یک عملیات تروریستی را خنثی کردند

الجزیره-ایرنا- «سفیان السلیطی»سخنگوی رسمی اداره مبارزه با تروریسم وزارت دادگستری تونس روز شنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور یک طرح بزرگ تروریستی را در جنوب این کشور کشف و خنثی کردند.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی تونس(تاپ) السلیطی گفت: تروریست ها قصد داشتند شمار زیادی از جوانان را جذب و از آن ها در جهت انجام عملیات تروریستی و حمله به مراکز نظامی در جنوب تونس استفاده کنند و گروهی از آنان را نیز به لیبی و دیگر مناطق در خارج از تونس اعزام کنند.
سخنگوی رسمی اداره مبارزه با تروریسم تونس افزود: این عملیات از جمله موفق ترین عملیات اطلاعاتی بود که دستگاه های امنیتی مختلف در آن با هم همکاری کردند و اهمیت بسیار زیادی داشت زیرا تروریست ها قصد داشتند به صورت همزمان با شمار زیادی دیگر، نقاط مختلف را در جنوب تونس هدف قرار دهند .
السلیطی درباره نحوه خنثی سازی این طرح تروریستی گفت: نیروهای امنیتی از حدود 3 ماه پیش تحرکات 22 فرد مشکوک را زیر نظر داشتند و پس از مدت ها کار اطلاعاتی متوجه شدند بیشتر این ها با تروریست ها در داخل لیبی در ارتباطند.
این مقام تونسی همچنین افزود: نیروهای امنیتی پنج نفر از این تروریست ها را بازداشت و دو نفر دیگر را پس از بازداشت ،آزاد کردند اما 15 تن از آن ها به لیبی فرار کرده اند.
شبد**خاورم **2041**1010
انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال