استاندار: مبادلات اقتصادی کرمانشاه با روسیه افزایش می یابد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه روابط ایران و روسیه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: روابط مطلوب تهران و مسکو می تواند مبادلات اقتصادی میان استان کرمانشاه و روسیه را افزایش دهد.

به گزارش ایرنا، اسدالله رازانی شنبه شب در دیدار با سفیر روسیه در تهران در استانداری کرمانشاه اظهار کرد: امیدارم سفر سفیر و هیات تجاری روسیه به کرمانشاه برای هر دو طرف منشاء برکت باشد.
وی با بیان اینکه ایران و روسیه روابط خارجی طولانی و مطلوبی دارند، عنوان کرد: این دو کشور در مسائل مختلف کنار یکدیگر هستند و در حالت اتحاد استراتژیک قرار دارند.
استاندار کرمانشاه یادآور شد: ایران و روسیه باید روابط اقتصادی، فرهنگی و گردشگری خود را تقویت کنند.
رازانی از هم‌مرزی کرمانشاه با 2 بخش کُردنشین و عرب نشین عراق به عنوان یک موقعیت ویژه یاد کرد و گفت: بالاترین صادرات ایران به عراق از مرزهای استان کرمانشاه انجام می شود و قصرشیرین نیز در حال تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری است.
وی با اشاره به راه اندازی پروژه راه آهن کرمانشاه گفت: پروژه راه آهن جنوب به شمال نیز به زودی دایر خواهد شد و با عبور آن زیر ساخت های تبادلات اقتصادی کرمانشاه با روسیه تقویت می شود.
استاندار کرمانشاه ظرفیت های کشاورزی استان کرمانشاه را نیز مطلوب ارزیابی کرد و توضیح داد: پروژه بزرگ گرمسیری در استان در حال اجرا است که می تواند منجر به تحول بخش کشاورزی شود.
رازانی ادامه داد: کرمانشاه یک و نیم درصد مساحت ایران را دارد اما هفت درصد اراضی کشاورزی را به خود اختصاص داده است.
وی عنوان کرد: این استان از ظرفیت بالایی در زمینه صنایع نفت و پتروشیمی برخودار است و می‌تواند در این زمینه با روسیه همکاری کند.
'لوان‌جاگاریان' سفیر روسیه در تهران صبح شنبه در راس هیاتی پنج نفره اقتصادی برای سفری 2 روزه به کرمانشاه آمد.
شبد** 7445/3033** خبرنگار:سامان رحمتیان **ارسال کننده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال