480 شرکت تعاونی روستایی در خراسان رضوی فعال است

سبزوار- ایرنا- مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: 480 شرکت تعاونی روستایی در بخش های کشاورزی، تولید و زنان در این استان فعال است.

به گزارش ایرنا، مجید چالاک روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر تعاون روستایی سبزوار با اشاره به اینکه 30 درصد توسعه اقتصادی کشور از طریق شرکت های تعاونی روستایی است، افزود: این شرکت ها در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثر دارند.
وی ادامه داد: اداره تعاون روستایی خراسان رضوی قائل به اجرای طرح 'روستا - تعاون' و ایجاد شرکت های تعاونی جدید نیست بلکه با بهره گیری از امکانات و اعتبارات در پی تقویت شرکت های موجود است.
چالاک افزود: حمایت از شرکت تعاونی روستایی در جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر و گسترش پدیده حاشیه نشینی نقش تاثیرگذار دارد.
وی ادامه داد: تعاونی ها برای رفع نیازمندی های مشترک همه تولید کنندگان ایجاد می شود و همه فعالیت های بخش کشاورزی شامل خرید و فروش محصولات، توزیع و خرید فراورده های دامی در تعاونی ها صورت می گیرد.
چالاک افزود: خراسان رضوی ظرفیت مناسبی در تولید محصولات کشاورزی دارد که امید است با توجه تعاونی ها به بخش بازرگانی، زمینه صادرات محصولات تولیدی کشاورزی فراهم شود.
در این مراسم امرالله شمس آبادی به عنوان رئیس جدید تعاون روستایی شهرستان سبزوار معرفی و از زحمات سید ابراهیم هاشمی قدردانی شد.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
8145/7500 / 6053 خبرنگار: حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال