گرامیداشت یاد و خاطره جان باختگان زلزله ارسباران آذربایجان شرقی

تبریز - ایرنا - یاد و خاطره جان باختگان زلزله 21 مرداد سال 91 منطقه ارسباران آذربایجان شرقی در شهرستان ورزقان با نثار گل به مزار آن ها گرامی داشته شد‎.

به گزارش ایرنا ، در این زلزله بیش از 300 نفر از مردم منطقه کشته شدند و خسارت زیادی به اماکن مسکونی، آموزشی، مذهبی و زیر ساخت های شهرستان های ورزقان، هریس و اهر وارد شد.
در سالروز وقوع این زلزله جمعی از مسئولان ورزقان با حضور در روستاهای زغن آباد، شیخملو و زنگ آباد با نثار گل به مزار جان باختگان، یاد و خاطره آن ها را گرامی داشتند.
فرماندار ورزقان در این آیین در گفت و گو با ایرنا با اشاره با اینکه با وجود خدمات زیاد انجام شده در روستاها همچنان تا پایان مشکلات و رفع نواقص باقی مانده از این حادثه در کنار حادثه دیدگان هستیم، گفت: در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید و تاکید استاندار آذربایجان شرقی برای رفع مشکلات مردم این روستاها تلاش می کنیم.
حسن یحیوی، افزود: در کنار کارهای مهم انجام شده برای رفع مشکلات کمبود آب شرب 15 روستای زلزله زده، مجتمع آبرسانی ستارخان با پیشرفت فیزیکی 90درصد و با اعتبار 40 میلیارد ریال در دست اتمام است و تا پایان امسال این طرح مهم آبرسانی به پایان می رسد.
وی اظهار کرد: برای آبرسانی و رفع کمبود آب شرب 8 روستا نیز با تخصیص اعتبار 13 میلیارد ریال بصورت تک روستایی کار اجرایی آن شروع شده و تا پایان سال 97 مشکلات این روستاها هم برطرف می شود.
فرماندار ورزقان، احداث 2 باب سالن ورزشی در روستاهای زغن آباد و کاسین با اعتبار 30 میلیارد ریال از سوی پتروشیمی، احداث طرح هادی و آسفالت ریزی در چند روستا، احداث جدول گذاری و پل با مشارکت شرکت ملی مس ایران، سرعت بخشی به احداث و اتمام بزرگراه خواجه ورزقان با سرمایه گذاری 3 هزار میلیارد ریال شرکت مس، توجه جدی دولت به راه اندازی و تکمیل بیمارستان ورزقان و ایجاد شهرک تخصصی مس و چند سد جهت رونق کشاورزی و صنعتی در ورزقان و خاروانا از جمله اقدام های انجام شده است.
یحیوی، ادامه داد: آسفالت ریزی جاده ورزقان خاروانا، طی مراحل اتمام احداث 2 باب چمن مصنوعی در ورزقان و روستای دیزج ملک و چندین طرح رفاهی، کشاورزی و ورزشی از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید در این شهرستان است تا از این طریق رونق اقتصادی و توسعه شهرستان رقم بخورد.
شهرستان ورزقان با 53 هزارنفر جمعیت در 75 کیلومتری شمال تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی قرار دارد.
خبرنگار: سعادتپور** انتشار دهنده: عزیزی
7235/8023/518

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال