فرماندار تبریز: مسئولان اجرایی استان تقاضای پیگیری قضایی و خلع ید از کارفرمای بلبرینگ سازی را دارند

تبریز - ایرنا - فرماندار تبریز با بیان اینکه شرکت بلبرینگ سازی این شهرستان به فرد فاقد اهلیت واگذار شده است، گفت: تقاضای مسئولان اجرایی استان پیگیری قضایی و خلع ید از کارفرمای این شرکت و واگذاری آن به مجموعه قابل اعتماد و توانمند است.

رحیم شهرتی فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شرکت در دولت دهم توسط بانک صنعت و معدن فاقد اهلیت لازم و سرمایه کافی واگذار شده است و بر اساس ارزیابی عملکرد این فرد و همچنین نحوه واگذاری کاملا غیر اصولی بود و در واقع به صنعت استان که برد گیم سازی به عنوان نگین درخشان محسوب می شود با این واگذاری خیانت شده است.
وی اظهار کرد: پس از تشکیل دولت تدبیر و امید که رسیدگی به وضعیت شرکت های تولیدی در حال بحران جزو اولویت های استانی بود ، راجع به شرکت های متعددی اقدامات موثر انجام گرفت.
فرماندار تبریز یادآوری کرد: از آنجایی که شرکت بلبرینگ سازی در تملک مالک خصوصی است و وی پاسخگوی سوء مدیریت و وضعیت پیش آمده در این شرکت نیست، بارها کمیسیون کارگری این شهرستان و استان آذربایجان شرقی، وزارت صنعت و معدن و تجارت جلسات رسیدگی به وضعیت نابسامان شرکت تشکیل یافته و پیشنهاد خلع ید و تحت پوشش ستاد حمایت قرار گرفتن داده شده است.
شهرتی فر ادامه داد: کارگران به خاطر مطالبات بر حق شان از اول امسال علیه کارفرما شکایتی تنظیم کرده و به مراجع قضایی تحویل دادند و مقرر است که بر اساس تصمیمات شورای تامین استان، کارفرما به دلیل نارضایتی کارگران بلبرینگ سازی و اظهارات و رفتارهای غیرقانونی و غیر قابل قبول وی، تحت تعقیب قانونی قرار بگیرد و در نهایت از طریق ستاد حمایت از صنایع متشکله در وزارت صنعت معدن تجارت نسبت به خلع ید از کارفرما اقدام شود.
وی گفت: دستگاه های اجرایی استان هرگونه اقدامی که می تواند نسبت به احیای شرکت بلبرینگ سازی نتیجه ‌بخش باشد را پیگیری و در خصوص حل مشکلات و مطالبات کارگران نهایت تلاش را انجام می دهند کما اینکه هماهنگی‌های شب عید منجر به عملیاتی شدن قرارداد 10 میلیارد ریالی تولید بلبرینگ برای شرکت چرخشگر شد.
شهرتی فر تاکید کرد: مسئولان بانک صنعت و معدن باید در خصوص چگونگی واگذاری این شرکت در گذشته و خیانت احتمالی به بیت المال و صنعت استان بررسی و توضیح کافی را ارائه کنند.
جمعی از کارگران شرکت سازی تبریز امروز(شنبه) به خاطر مطالبات معوقه چند ماهه خود مقابل فرمانداری تبریز تجمع کردند که فرماندار تبریز قول پیگیری و رفع این مشکل را داد.
در همین حال کارگران معترض بلبرینگ سازی در مقابل فرمانداری تبریز به خبرنگار ایرنا گفتند: زمانی وضعیت تولیدات این کارخانه بسیار خوب بود اما از وقتی که شرکت بلبرینگ سازی به نام خصوصی سازی و اجرای سیاست‌های اصل 44 از مالکیت مدیریت دولتی خارج شد، کارفرمای خصوصی جایگزین نتوانست به تعهدات مالی خود عمل کند و در نتیجه این وضعیت به وجود آمده است.
شرکت بلبرینگ ایران (IBC) در هشتم آبان ماه 1348 با مشارکت شرکت SKF سوئد، تأسیس شده است.
این شرکت، بلبرینگ و رولر برینگ‌های مخروطی را براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) تولید می‌کند.
کارخانه شرکت با مساحت بیش از 14 هکتار در شهر تبریز واقع شده و بالغ بر 6.3 میلیون عدد از بلبرینگ و رولر برینگ‌ مخروطی و همچنین بالغ بر 12میلیون عدد انواع ساچمه و رولرهای مخروطی در سایزهای مختلف تولید می‌کند. این کارخانه با پیشرفته‌ترین تکنیک‌های تولید با بهترین مشخصات کیفی و نظام کنترل کیفی بسیار قوی و دقیق تجهیز شده است و تمام تولیدات آن و دقت چرخشی برینگ‌های IBC مطابق استانداردهای جهانی می ‏باشد.
خبرنگار: نعمت مرادپور ** انتشار دهنده: محمد عزیزی راد
6132/518

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال