ویژگی‌ها و شخصیت شهید حججی به روایت پدر همسر

تهران- ایرنا- پدر همسر مدافع حرم شهید محسن حججی «ولایت‌مداری، ایثار و تلاش شبانه‌روزی برای تحقق آرمان‌های شهدا، امام راحل و رهبری نظام» را از شاخصه‌های بارز این شهید برشمرد.

غلامرضا عباسی عصر امروز(شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر اینکه جوانان پرورش یافته مکتب عاشورا از بریده شدن سر هراسی ندارند، افزود: تروریست‌های تکفیری داعش با انتشار چگونگی شهادت مدافعان حرم به دنبال ایجاد رعب و وحشت هستند؛ غافل از اینکه جوانان با ایمان، با الگوبرداری از سیره امام حسین(ع)، مشتاقانه به استقبال شهادت می‌روند.
وی اظهارکرد: با انتشار کلیپ شهادت محسن، داعشیان انتظار داشتند ترس و نگرانی، مردم به ویژه جوانان را فرا گیرد در حالی که نه تنها مردم، بلکه جوانان پرورش یافته و آشنا با فرهنگ ایثار و شهادت، هراسی به دل راه نداده و مصمم‌تر از گذشته برای حضور در میدان جنگ از هم گوی سبقت می‌ربایند.
عباسی درباره پخش فیلم کوتاه از چگونگی اسارت و به شهادت رسیدن شهید محسن حججی توسط تروریست های داعش گفت: این شهید با تاسی از حضرت زینب(س) در مجلس یزد، در هنگام اسارت با چهره‌ای مصمم و آغوش باز، به استقبال شهادت رفت و همه توطئه‌های داعشیان در ایجاد رعب و حشت را نقش بر آب و ناکام گذاشت.
وی با بیان اینکه چگونگی شهادت «محسن» صحنه بریده شدن یاران امام حسین(ع) در کربلا را پس از 1400 سال بازآفرینی کرد، ادامه داد: شهادت مدافعان حرم تفسیر«کل یوم عاشورا و کل ارض کربلاست» است.
پدر همسر شهید حججی گفت: اعتقاد قلبی بنده بر این است که بعد از شهادت محسن، جوانان انقلابی، جای خالی‌اش را در قلب رهبری و خانواده شهید پر خواهند کرد.
عباسی با بیان اینکه لحظات خداحافظی و ایمان به شهادت در راه دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و حرم مطهر فقط یک ادعا و یک شعار نبود، ادامه داد: شهادت از منظره شهدا و جوانان، شعاری توأم با شعور و عمل است.
وی افزود: شهادت مدافعان حرم دو چیز را به ما ثابت کرد؛ نخست اینکه دشمنان ما نادانند و نمی‌فهمند که خون پاک و مطهر شهید، نقش اصلی و بی‌بدیلی را در زندگی خود و دیگران بازی می‌کند و خواسته یا ناخواسته هزاران و بلکه میلیونها نفر به میدان ‌آورده و راه شهدا ادامه می‌یابد.
وی افزود: دوم اینکه آنها فکر می‌کردند اگر خشونت در شهادت مدافعان حرم را منتشر کنند، رعب و وحشت مردم را فرا می‌گیرد؛ در حالی که برخلاف انتظارها، جوانان اسلامی نترسیده و با عزمی دوچندان، راه شهیدان مدافع حرم را ادامه می‌دهند.
«محسن حججی» اهل نجف آباد اصفهان، جهادگر بسیجی و از اعضاء فعال «موسسه شهید کاظمی» در روزهای پیش در مرز سوریه به اسارت داعش درآمد و به دست جنایتکاران داعش در راه دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت به فیض شهـادت نائل آمد.
اجتمام/1724 ** 2023
خبرنگار: حسین فتح الهی ** انتشار: لطیف نکوئی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر